آغاز هفته وحدت
1399/11/28 11:44:34
سرویس صحن
قالیباف پس از تصویب کلیات لایحه بودجه 1400 در صحن علنی:

دولت طبق نظر مجلس، 7 اصلاح مهم را در لایحه بودجه انجام داد

رئیس مجلس، با اشاره به زمان کمی که برای اتمام بررسی لایحه بودجه وجود دارد، گفت: اعضای کمیسیون تلفیق به صورت فشرده، بررسی اصلاحات دولت در لایحه بودجه را تا پایان روز جمعه به اتمام می رسانند و صحن علنی یکشنبه هفته آتی وارد بررسی جزئیات می شود.
دولت طبق نظر مجلس، 7 اصلاح مهم را در لایحه بودجه انجام داد رئیس مجلس، با اشاره به زمان کمی که برای اتمام بررسی لایحه بودجه وجود دارد، گفت: اعضای کمیسیون تلفیق به صورت فشرده، بررسی اصلاحات دولت در لایحه بودجه را تا پایان روز جمعه به اتمام می رسانند و صحن علنی یکشنبه هفته آتی وارد بررسی جزئیات می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/202005102859218836.jpg دولت,طبق,نظر,مجلس،,7,اصلاح,مهم,را,در,لایحه,بودجه,انجام,داد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (سه شنبه 28 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی پس از تصویب کلیات لایحه اصلاح شده بودجه سال 1400 با بیان اینکه مجلس از همان ابتدا با جلساتی که با دولت گذاشت با تفاهم و توافق موضوعات را پیش برد، گفت: لایحه اول جهت حل مشکلات مردم در کمیسیون تلفیق به تصویب رسید.

رئیس قوه مقننه در ادامه با بیان اینکه بودجه کشور تنها تصمیم دولت نبوده و وقتی بودجه ای یکساله تصویب می شود، اقتصاد مردم را در سال آتی رقم می زنیم عنوان کرد: با این حال تعامل لازم در میانه کار اتفاق نیفتاد و کلیات لایحه بودجه در صحن علنی از سوی نمایندگان رد شد.

وی افزود: دولت مجددا لایحه اصلاحی بودجه را داد که طی آن حدود 7 مورد اصلاح صورت گرفت که مجلس نیز امروز با رأی بالایی با اصلاحات موافقت کرد و کلیات لایحه بودجه را به تصویب رساند که اکنون این لایحه جهت بررسی اصلاحات به کمیسیون تلفیق ارسال می شود.

قالیباف ادامه داد: با توجه به زمان کمی که باقی مانده، کمیسیون تلفیق از امروز عصر تلاش خود را آغاز می کند تا با کار شبانه روزی تا پایان وقت جمعه بازنگری و تصمیم گیری برلایحه بودجه انجام شود.

وی اضافه کرد: پس از آن، لایحه در سامانه بارگذاری می شود و نمایندگان و کمیسیون ها، 48 ساعت فرصت دارند تا پیشنهادات خود را ارائه کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه با احتساب رفت و برگشت مصوبات به شورای نگهبان و مجلس، زمان کمی برای اتمام کار بررسی لایحه بودجه داریم خاطرنشان کرد: بنا داریم یکشنبه هفته آینده در صحن علنی وارد بررسی جزئیات لایحه بودجه 1400 شویم. البته پیشنهادات نمایندگان درباره لایحه بودجه همچنان موجود است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر
  • دولت طبق نظر مجلس، 7 اصلاح مهم را در لایحه بودجه انجام داد


آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet