آغاز هفته وحدت
1399/11/28 11:47:59
سرویس صحن
زنجانی در تذکر شفاهی:

800 هزار تن سیب کشاورزان آذربایجان غربی به دلیل بی‌تدبیری روی دستشان مانده است

نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس از عدم اتخاذ سیاست صادراتی وزارت جهاد کشاورزی و صمت برای فروش ۸۰۰ هزار تن سیب کشاورزان آذربایجان غربی انتقاد کرد.
800 هزار تن سیب کشاورزان آذربایجان غربی به دلیل بی‌تدبیری روی دستشان مانده است نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس از عدم اتخاذ سیاست صادراتی وزارت جهاد کشاورزی و صمت برای فروش 800 هزار تن سیب کشاورزان آذربایجان غربی انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/202005109014343213.jpg 800,هزار,تن,سیب,کشاورزان,آذربایجان,غربی,به,دلیل,بی‌تدبیری,روی,دستشان,مانده,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی زنجانی حسنلوئی در نشست علنی صبح امروز (سه‌شنبه، 28 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود خطاب به وزرای جهاد کشاورزی و صمت گفت: متأسفانه 800 هزار تن سیب بر روی دست کشاورزان آذربایجان غربی باقی مانده است و در این میان سهم کشاورزان نقده 200 هزار تن است.

نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متأسفانه هیچ تصمیمی در خصوص صادرات این محصول گرفته نشده است و ستاد تنظیم بازار نیز در این راستا اقدام خاصی انجام نداده است؛ این مهم در حالی است که برخی به نام تنظیم بازار این محصول را خرید و فروش می‌کنند.

وی افزود: متأسفانه علیرغم اینکه منطقه نقده و اشنویه دارای منابع آبی مناسبی است اما به دلیل رها بودن پایاب سد منطقه به بهانه تأمین آب دریاچه ارومیه، کشاورزان نمی‌توانند از این فرصت به خوبی استفاده کنند.

زنجانی افزود: به عبارتی بیش از 40 میلیون مترمکعب پایاب سد وجود دارد اما به دلیل تصمیم‌گیری نادرست و به موقع این فرصت برای کشاورزان از بین می‌رود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم خاطر نشان کرد: متأسفانه از سال گذشته تاکنون قیمت مواد غذایی 60 درصد افزایش یافته و مردم را دچار مشکلات متعددی کرده لذا اکنون نیز نباید با اتخاذ تصمیمات نادرست مشکلات جدیدی ایجاد کنیم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet