ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1399/11/28 12:06:00
سرویس صحن
جعفری بروجنی در تذکر شفاهی:

بیش از 430 میلیون مترمکعب آب از سد زاینده‌رود رها شده است

نماینده مردم بروجن در مجلس از عملکرد وزرای نیرو و کشور در زمینه آبرسانی به استان چهارمحال و بختیاری انتقاد کرد.
بیش از 430 میلیون مترمکعب آب از سد زاینده‌رود رها شده است نماینده مردم بروجن در مجلس از عملکرد وزرای نیرو و کشور در زمینه آبرسانی به استان چهارمحال و بختیاری انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/202010101326522714.jpg بیش,از,430,میلیون,مترمکعب,آب,از,سد,زاینده‌رود,رها,شده,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،امیرقلی جعفری بروجنی در نشست علنی صبح امروز (سه‌شنبه، 28 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خطاب به وزیر نیرو گفت: طبق تابلوی منابع و مصارف بیش از 430 میلیون مترمکعب آب از سد زاینده‌رود رها شده است، آیا در این کشور در زمینه آب قانونی وجود ندارد.

نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر کشاورزی بیان کرد: اگر نمی‌توانید امنیت پروژه آبرسانی نیمی از مردم استان چهارمحال و بختیاری به نظام پروژه بروجن که نیم میلیون آب جمعیت استان را تأمین می‌کند را فراهم می‌کند را تأمین کنید، بگویید تا مردم وارد عمل شوند و امنیت پروژه را تأمین کنند.

وی ادامه داد: امروز کشاورزان زحمتکش شرق استان اصفهان از وضعیت آب حوزه زاینده‌رود گله دارند، باید گفت طبق تابلوی منابع و مصارف آب کشاورزی و آب شرب قابل توجهی رهاسازی شده است و اگر با مشکل کمبود آب در پایین دست سد مواجه هستیم به دلیل سوء مدیریت استان اصفهان در حوزه آب است. مدیران نتوانستند آب را درست مدیریت کنند و چند برابر آب مورد نیاز جمعیت استان اصفهان را رها کرده‌اند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تأکید کرد: اینکه دو استان چهارمحال و بختیاری و خوزستان برای آبادی یک شهر ویران شود، پذریرفته نیست. باید به کشاورزان پاسخ داده شود که آب مورد نیاز آنها در صنعت و جای دیگر مصرف شده است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توسعه بی‌رویه قابل پذیرش نیست، گفت: منطق جمهوری اسلامی رفع تبعیض است اما امروز استان چهارمحال و بختیاری مشکل آب شرب و کشاورزی دارد، همچنین کشاورزی در دشت‌های آن ممنوع است و صنعتی نیز ندارد. از نظام و وزرای نیرو و کشور می‌خواهم هر چه سریعتر وضعیت آبرسانی استان را اصلاح کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet