شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1399/12/01 21:58:56
سرویس اجتماعی

توضیحات توئیتری قادری درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی درباره  موضوع ‎همسان سازی حقوق بازنشستگان توضیحاتی را ارئه داد.
توضیحات توئیتری قادری درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی درباره  موضوع ‎همسان سازی حقوق بازنشستگان توضیحاتی را ارئه داد. https://cdn.icana.ir/d/019/202007109004339430.jpg توضیحات,توئیتری,قادری,درباره,همسان,سازی,حقوق,بازنشستگان Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ جعفر قادری نماینده مردم شیراز در مجلس و عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی درباره  موضوع ‎همسان سازی حقوق بازنشستگان توضیحاتی را ارئه داد و نوشت:
‏۱- طرح ‎همسان سازی حقوق بازنشستگان، مغایر با اصل ۷۵ قانون اساسی است. دولت باید ‎ لایحه بیاورد. در صورت طرح در مجلس، حداقل بخاطر آینده خودشان هم که شده همه همراهی می کنند. با ۱۵ امضاء بصورت دو فوریتی قابل طرح است اصرار بر امضای بیشتر، عوام فریبی است.

۲-مطابق با ‎اصل ۷۵ قانون اساسی هر طرحی که از سوی نمایندگان به مجلس ارائه گردد و نمایندگان آن را امضا کنند اگر دارای بار مالی باشد و منبع تأمین آن مشخص نباشد حتی اگر در مجلس رأی بیاورد قطعا در شورای نگهبان رد خواهد شد.
 
۳-با توجه به اینکه ‎قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان تا سال ۱۴۰۱ ادامه دارد باید این قانون در برنامه هفتم نیز تکرار شود.

۴- به عزیزان ‎ بازنشسته توصیه می شود از طریق تشکل های صنفی پیگیر ارائه ‎ لایحه از سوی ‎ دولت به مجلس باشند. قطعا نمایندگان شما در مجلس در صورت تامین اعتبار آن از سوی دولت با این لایحه موافقند. معیشت و رفاه بازنشستگان کشوری و لشکری یکی از دغدغه های نمایندگان شما در مجلس یازدهم است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet