روز مجلس
1399/12/02 10:17:20
سرویس سیاسی
نادری با اشاره به اظهارات برجامی بایدن:

ژست طلبکارانه آمریکا فرار رو به جلو است

سخنگوی فراکسیون گام دوم انقلاب در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اظهارات بایدن فرار رو به جلو است که می خواهد فشار بیشتری بر جمهوری اسلامی ایران وارد کند.
ژست طلبکارانه آمریکا فرار رو به جلو است سخنگوی فراکسیون گام دوم انقلاب در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اظهارات بایدن فرار رو به جلو است که می خواهد فشار بیشتری بر جمهوری اسلامی ایران وارد کند. https://cdn.icana.ir/d/019/202101103766457946.jpg ژست,طلبکارانه,آمریکا,فرار,رو,به,جلو,است Icana

احمد نادری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اظهارات اخیر بایدن در خصوص بازگشت آمریکا به برجام، گفت: صحبت های رئیس جمهور آمریکا وجاهتی ندارد، ایران کشوری مستقل است و برپایه روابط داخلی، سیاست داخلی که در رأس آن مقام معظم رهبری قرار دارد و منافع ملی خود در عرصه بین المللی را پیگیری می کنیم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس ادامه داد: ما مستعمره آمریکا نیستیم که واشنگتن بخواهد برای ایران تعیین تکلیف کند، ضمن اینکه ژست طلبکارانه فعلی آمریکایی ها فرار رو به جلو است، آنها قبلا از برجام خارج شده اند و هیچ حقی ندارند چرا که عملا گروه 1+5 نداریم از این رو، برپایه برجام حقی ندارند و اگر بر پایه زور صحبت می کنند باید به آنها  گفت ایران کشور و قدرتی مستقل است و  کسی برای نمی تواند ما تعیین تکلیف کند.

وی تاکید کرد: اظهارات بایدن فرار رو به جلو است که می خواهد فشار بیشتری بر جمهوری اسلامی ایران وارد کند.

این نماینده مجلس گفت: اینکه چه شده این فشارها و صحبت های گستاخانه توسط آمریکا و اروپایی ها بیان می شود را در ضعف دولتمردان و عناصرسیاست خارجی قوه مجریه می دانم، در واقع مواضع رئیس جمهور، وزیر امور خارجه و سایر کسانی که در قوه مجریه در بحث سیاست خارجی حضو دارند منفعلانه و خلاف عزت و مصلحت ملی است و این مواضع سبب شده آمریکایی ها و به طور خاص بایدن و اروپایی ها گستاخ شوند و زیاده خواهی کنند.

نادری در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، اظهار داشت: در هر صورت دولت باید به قانون اقدام راهبردی رفع تحریم ها که در مجلس تصویب شد عمل کند چرا که قانون فصل الخطاب است، قطعا اگر با همین فرآیند و روند پیش برویم و آمریکایی ها تمام تحریم ها را رفع نکنند یا حداقل شروع به رفع تحریم ها نکنند، مجلس بر اجرای شدن این قانون نظارت می کند چرا که جمهوری اسلامی به این نتیجه رسیده که قانون اجرایی شود.

وی عنوان کرد: هدف ایران این نیست که آمریکا به برجام برگردد اساسا دنبال این موضوع نیستیم، ما دنبال رفع همه تحریم ها و راستی آزمایی هستیم، همچنان که مقام معظم رهبری تاکید کردند آمریکا باید حسن نیت خود را نشان دهد، اقدام عملی برای رفع تحریم داشته باشد و اگر تحریم ها رفع شد آن زمان پای میزمذاکره می رویم.

رئیس شورای اجرایی اتحادیه بین المجالس جهانی (IPU) مجلس ایران گفت: هدف ما رفع تحریم ها است و همه دولتمردان باید ذکر کنند که هدف بازگرداندن آمریکا به برجام نیست، از بازگشت آمریکا به برجام سودی نبرده ایم، اما برخی دولتمردان از اصل مذاکره دفاع می کنند به این معنا که فقط با آمریکا نشست داشته باشیم، این دیدگاه غلط است ما از نشستن با آمریکا باید دنبال منافع ملی که رفع تحریم ها است باشیم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet