شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1399/12/03 09:14:32
سرویس اقتصادی
گودرزوند چگینی مطرح کرد؛

هوشمندسازی جریان مالی راهی برای جلوگیری از فرار مالیاتی/ طرح جامع مالیاتی کامل اجرا نشده است

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۰ مجلس ضمن تاکید بر هوشمندسازی جریان مالی در کشور گفت: طرح جامع مالیاتی به صورت کامل اجرا نشده و باید میزان نظارت و پیگیری‌ها از سوی مسئولان افزایش یابد.
هوشمندسازی جریان مالی راهی برای جلوگیری از فرار مالیاتی/ طرح جامع مالیاتی کامل اجرا نشده است عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 مجلس ضمن تاکید بر هوشمندسازی جریان مالی در کشور گفت: طرح جامع مالیاتی به صورت کامل اجرا نشده و باید میزان نظارت و پیگیری‌ها از سوی مسئولان افزایش یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/202005103645843911.jpg هوشمندسازی,جریان,مالی,راهی,برای,جلوگیری,از,فرار,مالیاتی/,طرح,جامع,مالیاتی,کامل,اجرا,نشده,است Icana

مهرداد گودرزوندچگینی عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1400 مجلس در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با اشاره به لزوم هوشمندسازی جریان مالی در کشور برای جلوگیری از فرار مالیاتی گفت: هرچه روند هوشمندسازی مالی و اجرای طرح جامع مالیاتی در کشور با حساسیت و نظارت بیشتری اجرا شود به همان میزان از فرار مالیاتی هم جلوگیری خواهد شد.

وی ادامه داد: طرح جامع مالیاتی تاکنون به صورت کامل اجرا نشده و به نظارت و پیگیری بیشتری نیاز دارد، به طور مثال در بحث دریافت مالیات از پزشکان هنوز فرارهای مالیاتی وجود دارد. همچنین براساس مصوبه کمیسیون تلفیق مقرر شد، از واردات خودروهای لوکس به کشور در مناطق آزاد هم مالیات دریافت شود.

گودرزوند چگینی با اشاره به اقدامات کمیسیون تلفیق بودجه در بحث دریافت مالیات در سال آینده اظهار کرد: اخذ مالیات از خودروهای لوکس و خانه‌های خالی و تکلیف وزارت راه و شهرسازی برای شناسایی این خانه‌ها در اصلاح لایحه بودجه 1400 مدنظر قرار گرفت، البته هدفگذاری مجلس بیشتر روی فرارهای مالیاتی و درآمدهای بالا بود و براین اساس احکامی که به نظم مالی و شناسایی منابع جدید مالی مالیاتی منجر می‌شد، در این کمیسیون تصویب شد.

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1400 مجلس تاکید کرد: معافیت های شرکت های تولیدی برای تشویق کارآفرینان و حمایت از تولید و اشتغال هم در کمیسیون تلفیق بودجه مصوب شده،باید توجه شود مجلس به دنبال افزایش منابع مالیاتی بوسیله دریافت مالیات از شرکت‌های تولیدی نیست چرا که، می توان منابع مالیاتی را بدون فشار به مردم و تولید  و با مهار فرارهای مالیاتی اخذ کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet