هدر موبایل
1399/12/06 14:27:34
سرویس استان ها
گزارش خانه ملت از نظارت میدانی نمایندگان استان قزوین؛

پیگیری جهت رفع موانع تولید در واحدهای صنعتی قزوین/ اخذ تاییدیه ساخت دانشکده داروسازی در قزوین/بهره برداری گازرسانی به دو روستای تاکستان

اعضای مجمع نمایندگان استان قزوین در سرکشی به حوزه های انتخابیه، به صورت گسترده ضمن بازدید و بررسی مشکلات استان، نشست هایی را با مسئولان مربوطه جهت حل مشکلات حوزه های انتخابیه برگزار کردند.
پیگیری جهت رفع موانع تولید در واحدهای صنعتی قزوین/ اخذ تاییدیه ساخت دانشکده داروسازی در قزوین/بهره برداری گازرسانی به دو روستای تاکستان اعضای مجمع نمایندگان استان قزوین در سرکشی به حوزه های انتخابیه، به صورت گسترده ضمن بازدید و بررسی مشکلات استان، نشست هایی را با مسئولان مربوطه جهت حل مشکلات حوزه های انتخابیه برگزار کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/202102105296264071.jpg پیگیری,جهت,رفع,موانع,تولید,در,واحدهای,صنعتی,قزوین/,اخذ,تاییدیه,ساخت,دانشکده,داروسازی,در,قزوین/بهره,برداری,گازرسانی,به,دو,روستای,تاکستان Icana

 به گزارش خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، اعضای مجمع نمایندگان استان قزوین در مجلس شورای اسلامی در سرکشی به حوزه‌های انتخابیه ضمن بازدید و بررسی مشکلات، نشست هایی را  با مسئولان مربوطه جهت حل مشکلات حوزه انتخابیه برگزار کردند.

 

عقب ماندگی و محرومیت در بسیاری از مناطق استان قزوین

لطف‌اله سیاه‌کلی رییس مجمع نمایندگان استان قزوین در حاشیه بازدید از حوزه انتخابیه گفت: متاسفانه قزوین از عقب ماندگی و محرومیت های زیادی در طارم، آوج، بویین زهرا، الموت و بسیاری از مناطق در رنج است اما مدیران گزارش های مثبت و مطلوب ارائه می دهند و نقاط ضعف دیده نمی شود لذا همچنان از بودجه مناطق محروم بی بهره ایم و جایگاه اعتباری ما هم بسیار ضعیف و پایین جدول است.

لطف الله سیاهکلی

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس در مراسم ساخت و ساز در منطقه ۷ شهر محمدیه به همراه محمد نصیری فرماندار شهرستان البرز، حجت الاسلام آقا حسینی امام جمعه، قندی بخشدار، یحیی رحیم لو شهردار،  شمس الله غلامی رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر محمدیه و جمعی از شهروندان  ومسئولین محلی حضور یافت و با بیان اینکه این اتفاق بعد از 12 سال انجام شده است، گفت: در این مراسم با اهدای اولین مجوز ساخت واحد مسکونی پروژه ساختمان سازی در این منطقه کلید خورد و ۴۸۸ قطعه زمین مسکونی جانمایی شده که در صورت تکمیل ساخت و سازها بیش از ۱۶ هزار نفر در این منطقه سکونت خواهند کرد.

وی همچنین از شرکت لوله و پروفیل قزوین بازدید کرده و در خصوص این بازدیدگفت: دستورات لازم برای حل مشکلات این شرکت صادر شد؛ چراکه  قانون زنجیره فولاد باید به درستی نوشته شود تا بتوانیم از رانت و سودهای هنگفت جلوگیری کنیم لذا امیدواریم با تحقیق و تفحص از صنایع فولاد بتوانیم از تضییع حقوق مردم جلوگیری کنیم.

این نماینده مجلس در دوره یازدهم نیز در نشست با کارکنان آموزش و پرورش ناحیه یک قزوین حضور یافت و در این نشست گفت:  باید نگاه ما به آموزش و پرورش  یک نگاه ویژه باشد. نگاه ویژه با سبک مدیریت درست، چون مدیریت تنها دانش نیست، بلکه اصل برتری آن تجربه است، مدیر باید به واسطه دانش و تجربه حل مساله کند.

رییس مجمع نمایندگان استان قزوین در مجلس همچنین از شرکت پلی استر تولید کننده فیلم پلی استر و شرکت پلات، چاپ فیلم برای بسته بندی، از مجموعه هلدینگ بیاضیان بازدید کرد و در خصوص این بازدید گفت: در بازدید از واحدهای صنعتی بدنبال آسیب شناسی و گره گشایی از مشکلات هستیم تا روند جهش تولید تسریع شود.؛ چراک همه باید کمک کنیم تا موانع تولید برداشته شود لذا در کمیسیون صنایع مجلس بشدت پیشنهادهای عقلانی و تخصصی صنعتگران را پیگیری  می کنیم تا گره گشای مشکلات تولیدکنندگان باشیم.

 

اولویت نمایندگان استان در بحث عدالت آموزشی، محرومیت‌زدایی در مناطق محروم استان قزوین است

فاطمه محمدبیگی عضو مجمع نمایندگان استان قزوین در مجلس شورای اسلامی با سفر به حوزه انتخابیه و مشاهده مشکلات مردم حوزه انتخابیه گفت: اولویت ما بحث عدالت آموزشی، محرومیت‌زدایی در مناطق محروم استان قزوین است و برای مثال منطقه طارم سفلی و دهستان چوقور با 18 روستا فاقد پوشش اینترنت است که زیبنده جمهوری اسلامی نیست و باید در اولین فرصت حل شود.

فاطمه محمدبیگی

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس نشست شورای راهبردی توسعه مدیریت استان قزوین با حضور محمدجواد آذری‌جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، نمایندگان و مسئولان استانی و استاندار حضور یافت و در این نشست گفت: بحث تکمیل فیبر نوری و کابل‌کشی کامل در استان قزوین و تحویل دیتا سنتر استان به پروژه چشمه نور مطرح شد تا شاهد پیشرفت‌هایی در این زمینه باشیم؛ روستاهای استان قزوین نیازمند تقویت شبکه‌های ارتباطی و اطلاعاتی است که باید بتوانیم حداقل 45 درصد از این روستاها را پوشش دهیم.

همچنین این نماینده مجلس در دوره یازدهم در نشست شورای زکات استان قزوین که با حضور سید مرتضی بختیاری رییس کمیته امداد امام خمینی (ره)  برگزار شد، گفت: 32 آیه در خصوص زکات وجود دارد که نشان از اهمیت بالای آن در دین اسلام دارد بنابراین احیا و ترویج فرهنگ پرداخت زکات بسیار اهمیت دارد و نیاز دارد تا زیرساخت های لازم برای پرداخت زکات می شود؛ زکات از ارکان مهم حکومت های اسلامی است چرا که پرداخت آن موجب جوشش نعمت های الهی، برکت مال و تزکیه روح اهدا کننده آن می شود که در این خصوص استان قزوین به عنوان استانی عالم پرور با مردمانی متدین همواره توجه جدی به موضوع زکات داشته و جزء استان‌های شاخص در این حوزه در سطح کشور به شمار می رود.

وی نیز در آیین افتتاح مرکز رادیوتراپی بیمارستان ولایت قزوین حضور یافت و در این خصوص گفت: این پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۲۰میلیارد ریال و با مشارکت بخش خصوصی در فضایی به مساحت ۳هزار و ۵۰۰ مترمربع در طی ۴سال، شامل ۲۸ تخت شیمی درمانی، ۴تخت وی‌آی‌پی و ۴تخت اقدامات خاص به بهره‌برداری رسیده است.عملیات اجرایی این مرکز از سال ۹۵ آغاز شده بود.

همچنین نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس در  جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی حضور یافت و در این جلسه افزود: بیمارستان ۷۰۰ تختخوابی قزوین در ۹ درصد پیشرفت فیزیکی متوقف مانده که از مصوبات سفر رئیس‌جمهور است، برای حل مسائل و مشکلات اعتباری این پروژه و ادامهٔ کار آن بیش از ۱۵ جلسه در سطوح مختلف با وزارت‌خانه، قرارگاه خاتم و سازمان برنامه برگزار شده، اما مصوبات و رایزنی‌های این جلسات تاکنون نتیجه‌بخش نبوده است.

وی نیز به همراه آقای آصفی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قزوین از آخرین وضعیت ساخت مرکز عملیات و پشتیبانی امداد و نجات استان قزوین در منطقه انجیلاق آبیک بازدید کرد و ضمن بازدید از مراحل ساخت بخش های مختلف فاز یک این مرکز بر ضرورت تسریع در تکمیل این پروژه مهم تاکید کرد و گفت: این پروژه امدادی در مساحتی حدود 10 هکتار به عنوان یکی از بزرگترین پایگاه های کشور، در صورت تکمیل می تواند به استان قزوین، پایتخت و استان های مجاور به عنوان استان های معین خدمات رسانی لازم را داشته باشد.

عضو مجمع نمایندگان استان قزوین هم چنین در نشست شورای هماهنگی مقابله با بحران کرونا در شهر آبیک حضور یافت و ضمن اشاره به  اخذ تاییدیه ساخت دانشکده داروسازی در قزوین گفت: موافقت با پرداخت نقدی اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومانی الحاقیه شهید رجایی ، موافقت با تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی به قراردادی، اختصاص دو دستگاه اکسیژن ساز، تکمیل تجهیزات و تشکیلات بیمارستان رحیمیان نیز در سفر وزیر یهداشت به استان قزوین صورت گرفت.

 

پیگیری مردم جهت رفع مشکلات روستایی در بویین زهرا و آوج

روح اله عباس پور  عضو مجمع نمایندگان استان قزوین در مجلس شورای اسلامی با سفر به حوزه انتخابیه و مشاهده مشکلات مردم حوزه انتخابیه خواستار رسیدگی بیشتر مسئولان اجرایی به مشکلات مردم و حل آنها همچنین بالا بردن سطح معیشتی آنان شد.

نشست خبری عباسپور

نماینده مردم بوئین زهرا و آوج در مجلس  در نشست پاسخگویی مستقیم به سوالات مردمی در حوزه مسکن روستایی، با حضور مدیرکل‌محترم بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین  حضور یافت و در این نشست پیگیری مطالبات شخصی مردم جهت رفع مشکلات روستایی ازجمله قیر رایگان ، ترمیم آسفالت ، زیرسازی ، اهدای زمین ورزشی، اعطای‌زمین‌روستایی به روستائیان پایین تر ازنرخ ‌مصوب بنیاد مسکن ،اهداء زمین برای احداث واحدهای تولیدی ازجمله تولید بلوک زنی و... هماهنگی ها و دستورات لازم داده شد.

این نماینده مجلس در دوره یازدهم همچنین در جلسه کاری ستاد استانی مقابله با کرونا استان  با حضور دکتر نمکی وزیر محترم بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و استاندار محترم و ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی و اعضای محترم ستاد کرونا حضور یافت و در این جلسه، پس از تشکر از زحمات وزیر محترم و مسئولین و کادر وزارت بهداشت و‌درمان ‌و اقدامات و تلاش های مدافعان‌سلامت درکل‌کشور وبالاخص استان قزوین در مهار بیماری منحوس کرونا، طی صحبت هایی‌به نارسایی‌هاو کمبودهای بهداشتی و درمانی استان قزوین اشاره کرده ، و به مطالبات مردم در پیگیری مشکلات بهداشت و درمان شهرستان های بوئین زهرا وآوج تاکید کرد.

وی نیز از ریاست  کمیته امداد امام خمینی (ره) کل کشور در شهرستان آوج  دعوت به عمل آورده و مرتضی بختیاری رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) ببا سفر به شهرستان آوج و بازدید از کارگاه های تولیدی منطقه آوج و آبگرم و بررسی و پیگیری در تسریع پروژه های کمیته امداد امام در شهرستان آوج ‌صادر کرد.

عضو مجمع نمایندگان استان قزوین در مجلس همچنین به همراه امام جمعه  ارداق و مدیر کل منابع طبیعی استان قزوین ، در روستای نوده لکوان بخش دشتابی حضور یافت و در نشست با جمعی از مردم شریف بخش دشتابی بر پیگیری مشکلات زمین های کشاورزی مردم روستای نوده لکوان بخش دشتابی تاکید کرد.

 

لزوم نگاه ویژه مسئولان به فعالیت های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین

رجب رحمانی عضو مجمع نمایندگان استان قزوین در مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید از حوزه انتخابیه به منظور پیگیری از وضعیت انشعابات برق، آب و گاز در خیابان شهید خیرالله توسط ادارات خدمات رسان در این حوزه، به صورت میدانی به همراه  محمود رحمانی رییس اداره توزیع برق تاکستان، بهروز رحمانی رییس اداره ابفای شهرستان از این منطقه حاشیه نشین شهر بازدید نمود و ضمن بررسی پیشرفت کار در امر نصب انشعابات، با ساکنین این منطقه نیز دیدار و گفتگو کرد و از تلاش دستگاههای خدمات رسان به جهت تسریع در روند اجرای انشعابات و به طور ویژه از اداره برق تقدیر و تشکر نمود.

رجب رحمانی

نماینده مردم تاکستان در مجلس هم چنین در نشست با مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین و مسوولان مراکز فرهنگی و هنری تاکستان حضور یافت که در این نشست مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین  این کانون و فعالیت‌های متنوع آن را در تشریح نموده با اشاره به فعالیت و حضور اثرگذار کانون به عنوان یک مجموعه آموزشی و فرهنگی پویا، مورد اعتماد و خوش سابقه، خواستار نگاه ویژه مسوولان تاکستان به کانون شد.

وی نیز در آیین افتتاح چند پروژه اشتغال زایی و بهره برداری از چندین پروژه عمرانی در شهرستان تاکستان به همراه مهدی جمالی نژاد معاون عمرانی وزیر و رییس سازمان همیاری ها و شهرداری های وزارت کشور ، معاون عمرانی استاندار، مدیرکل دفتر روستایی استانداری قزوین ، فرماندار تاکستان و دیگر مسئولین و مدیران و نیروهای نظامی و انتظامی حضور یافت.

این نماینده مجلس در دوره یازدهم هم چنین در آیین بهره برداری و افتتاح گازرسانی به دو روستای قلعه قره داش و قلعه سرهنگ از توابع بخش مرکزی شهرستان تاکستان حضور یافت و گفت:  با پیگیریهای صورت گرفته تاکنون 99 درصد از روستاهای شهرستان تاکستان از نعمت گاز برخوردار شده اند و با افتتاح گازرسانی به دو روستای قره داش و قلعه قره داش تعداد 99 روستا از این شهرستان به شبکه سراسری گاز متصل شده اند، که گاز رسانی به این دو روستا اعتباری بالغ بر یک میلیارد و پانصد میلیون ریال هزینه شد و 118 خانوار به مشترکین گاز طبیعی اضافه و از نعمت گاز طبیعی بهره مند خواهند شد.

عضو مجمع نمایندگان استان قزوین در مجلس با حضور در حوزه انتخابیه در آیین افتتاح و بهره برداری مرکز نیکوکاری امام حسن مجتبی (ع) یحیی اباد  و نشست مشورتی دهیاران شهرستان تاکستان نیز حضور یافت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet