اربعین حسینی
1399/12/03 10:48:10
سرویس سیاسی
نظری:

مردم انتظار شفافیت در مسائل کلان کشور را دارند

نماینده مردم خمین در مجلس گفت: مردم انتظار دارند شفافیت در مباحثی که به مسائل کلان کشور مربوط است، وجود داشته باشد.
مردم انتظار شفافیت در مسائل کلان کشور را دارند نماینده مردم خمین در مجلس گفت: مردم انتظار دارند شفافیت در مباحثی که به مسائل کلان کشور مربوط است، وجود داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/202006108016668641.jpg مردم,انتظار,شفافیت,در,مسائل,کلان,کشور,را,دارند Icana

علیرضا نظری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ضرورت شفافیت آرای نمایندگان گفت: شفافیت آرای نمایندگان طرح خوبی است اما در درون آن زوایای پنهانی وجود دارد که باید تامل بیشتری روی آن داشته باشیم، شفافیت آراء نمایندگان در برخی موارد موجب اطمینان و اعتماد بیشتر مردم به مجلس و نمایندگان می شود. از طرف دیگر در برخی جهات، شفافیت رای ادای تکلیف نمایندگی نمایندگان را زیر سوال می برد و موجت تعارض می شود.

نماینده مردم خمین در مجلس ادامه داد: آنچه مردم پیگیر آن بودند مبتنی به سوابق گذشته است، کسانی در مجلس بودند طرح سوال از رئیس جمهور و استیضاح از وزرا را مطرح می کردند اما بعد از مدتی امضا خود را پس می گرفتند، آنجایی که علنی و رسانه ای بود مدعی بودند و انتقاد ظاهری می‌کردند، اما پشت پرده و در مواردی که رای مخفی بود چیز دیگری را رقم می زدند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست در مجلس عنوان کرد: این موارد باعث شد مردم از انتخابات نمایندگان مجلس یازدهم مطالبه شفافیت داشتند. آنچه مردم انتظار دارند شفافیت در مباحثی است که به مسائل کلان کشور بر می گردد.

وی تاکید کرد: در مباحث تخصصی نماینده باید نظر حرفه ای خود را اعمال کند اما این احتمال وجود دارد که با طرح شفافیت آرا نماینده به جای رای تخصصی برای خوشامد مخاطبان و کسانی که از بیرون مجلس رصد می کنند، اعلام نظر کند. درچنین مواردی مصالح کشور قربانی می شود این در حالی است که نماینده باید مصلحت نظام را مبنا قراردهد نه اینکه تصمیمش صنفی را خوشحال کند به این قیمت که به کل مصالح نظام خدشه وارد شود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: شفافیت اساسا خوب است اما باید محدود به مباحث کلان کشور باشد که باید در طرح مذکور مورد توجه قرار گیرد و تفکیک شود که شفافیت آرا در زمینه تصمیمات تخصصی صورت نگیرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet