هدر موبایل
1399/12/04 13:48:00
سرویس اجتماعی
رحیمی‌جهان‌آبادی:

عملکرد دولت در واکسیناسیون مردم به هیچ وجه قابل پذیرش نیست/ هفته‌های خطرناکی را در پیش داریم

نماینده مردم تربت جام و تایباد در مجلس با بیان اینکه تعداد مبتلایان، بستری و مرگ و میرهای ناشی از کرونای انگلیسی به سرعت در حال افزایش است، گفت: عملکرد دولت در مورد واردات واکسن و واکسیناسیون غیرقابل پذیرش است.
عملکرد دولت در واکسیناسیون مردم به هیچ وجه قابل پذیرش نیست/ هفته‌های خطرناکی را در پیش داریم نماینده مردم تربت جام و تایباد در مجلس با بیان اینکه تعداد مبتلایان، بستری و مرگ و میرهای ناشی از کرونای انگلیسی به سرعت در حال افزایش است، گفت: عملکرد دولت در مورد واردات واکسن و واکسیناسیون غیرقابل پذیرش است. https://cdn.icana.ir/d/019/201907102971545622.jpg عملکرد,دولت,در,واکسیناسیون,مردم,به,هیچ,وجه,قابل,پذیرش,نیست/,هفته‌های,خطرناکی,را,در,پیش,داریم Icana

جلیل رحیمی جهان آبادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با انتقاد از وضعیت نامطلوب واکسیناسیون در کشور، گفت: تعداد مبتلایان، بستری و مرگ و میرهای ناشی از کرونای انگلیسی به سرعت در حال افزایش است و هفته‌های خطرناک و مرگباری را در پیش داریم این در حالی است که آمار واردات و خرید واکسن و همچنین واکسیناسیون مردم به هیچ وجه رضایت‌بخش نیست.

 نماینده مردم تربت‌جام، تایباد، باخرز و صالح آباد در مجلس شورای اسلامی، افزود: میزان واکسنی که در کشور توزیع و تزریق شده است به 50 هزار دوز هم نمی‌رسد در حالی که 55 میلیون از جمعیت 80 میلیونی کشورمان باید در اسرع وقت واکسینه شوند.  

وی ادامه داد: اگر هر فردی باید دو دوز واکسن را دریافت کند به 110 میلیون دوز واکسن نیاز داریم و این حداقل وظیفه حاکمیت، رئیس جمهور و وزیر بهداشت و درمان است که با تامین واکسن مورد نیاز برای حفظ سلامت و جان مردم تلاش کنند اما متاسفانه در این رابطه شاهد پاسخ و آمار قانع‌کننده‌ای از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رئیس‌جمهور نیستیم و ما به عنوان نماینده ملت حق داریم که از حق و حقوق و سلامت مردم دفاع کنیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یازدهم یادآور شد: حاکمیت وظیفه دارد در اسرع وقت از هر مکان و شیوه ممکن و با تامین منابع مالی مناسب نسبت به تامین واکسن مورد نیاز اقدام کند زیرا جان و سلامت در معرض تهدید است و به طور قطع طی هفته‌های آینده آمار فوتی‌ها افزایش خواهد یافت.

رحیمی‌جهان‌آبادی افزود: عملکرد دولت در مورد واردات واکسن و واکسیناسیون غیرقابل پذیرش است و اگر شرایط به همین منوال پیش برود با استفاده از ابزار نظارتی مجلس برخورد لازم را با دولت خواهیم داشت و در این رابطه با هیچ کس تعارفی  نداریم زیرا جان هزاران هموطن در خطر است و ما مسئول تامین سلامت و حفاظت از جان آنها هستیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet