شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1399/12/04 11:03:48
سرویس صحن
ایزدخواه در صحن علنی مجلس:

امروز وحدت کلمه مجلس در لغو برجام است/ بیانیه مشترک، منافع ملت را به خطر خواهند انداخت

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: اگر می گوییم که صدای واحد از مجلس بیرون بیاید و وحدت شکل بگیرد، وحدت مجلس الان در اقدام انقلابی است. امروز وحدت کلمه در لغو برجام است.
امروز وحدت کلمه مجلس در لغو برجام است/ بیانیه مشترک، منافع ملت را به خطر خواهند انداخت نماینده مردم تهران در مجلس گفت: اگر می گوییم که صدای واحد از مجلس بیرون بیاید و وحدت شکل بگیرد، وحدت مجلس الان در اقدام انقلابی است. امروز وحدت کلمه در لغو برجام است. https://cdn.icana.ir/d/019/202009100078254730.jpg امروز,وحدت,کلمه,مجلس,در,لغو,برجام,است/,بیانیه,مشترک،,منافع,ملت,را,به,خطر,خواهند,انداخت Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، روح الله ایزدخواه در نشست علنی امروز (دوشنبه 4 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در واکنش به موافقت نامه آژانس بین المللی انرژی اتمی و سازمان انرژی هسته ای کشور گفت: نکته اول اینکه ما در زمان تصویب قانون مجلس اصرار داشتیم که زمانی به دولت بدهیم و گفتیم اگر شرایط عدم تعهد طرف مقابل جاری است، محکمات را به متشابهات ندهیم. همین الان پروتکل و نظارت های برجامی را متوقف و یا تعلیق کنید و به دولت وقت بدهیم حدود دو سه ماه که اثبات کند که تحریم ها برداشته شده است.  

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس یازدهم ادامه داد: اگر تحریم ها برداشته شد، دولت آن را اجرا کند. پیش بینی می کردیم که آژانس بازی درخواهد آورد، پیش بینی می کردیم که با نفرات دست ششم به ایران خواهند آمد و با یک بیانیه سست و مزخرف قانون مجلس را زیر پا خواهند گذاشت و منافع ملت را به خطر خواهند انداخت.

وی ادامه داد: نکته دوم این است که گفته می شود ما تا پاسی از شب صحبت کردیم و با عده ای و با مجموعه ارشد نظام مشورت کردیم، اما رهبری فرموده اند که ما حرف درگوشی با کسی نداریم و حرف من همان چیزی است که در علنی با مردم مطرح می کنم. آقا فرمودند اینبار وقت عمل است، اما کو عمل؟!

وی با اشاره به فرصت سه ماهه که به آژانس داده اند، بیان کرد: اینکه بگوییم جامع اقدام خواهیم کرد و طبق بند 1 بیانیه مزخرف شب گذشته با آژانس، چطور عمل کرده اید به این برنامه؟ خودمان قضاوت کنیم. رهبری فرمودند حرف و وعده نداریم، حال این سه ماه از کجا آمده است؟ این سه ماه از کجای قانون بیرون آمده است که ما به آنها فرصت بدهیم و چه چیزی را سه ماه دیگر به دست خواهیم آورد؟

ایزدخواه ادامه داد: آنها خوب می دانند و بلد هستند با شرایط ما بازی کنند، طبق نامه ابلاغی رهبری در سال 94 به دولت، بنا به مصوبه مجلس باید توقف برجام انجام شود، اگر طرف های غربی به تعهدات عمل نکردند، رهبری مجلس را به رسمیت می شناسد و باید خودمان باور داشته باشیم. آیا می خواهیم مجلس واداده و درگوشی را ادامه بدهیم؟ این مجلس انقلابی نیست، باید خودمان مجلس را باور داشته باشیم.

نماینده مردم تهران در مجلس یازدهم تاکید کرد: مصوبه ای که آقایان در شورای عالی امنیت ملی به آن استناد می کنند، خوانده ام. رهبری در آن تاکید فرموده که طبق ملاحظات دبیرخانه و مجلس، انجام شود و حال نظر مجلس کجای آن است؟! دبیرخانه آیا بر مجلس ارشد است؟ و یا قوه جدیدی است؟

وی تاکید کرد: اگر می گوییم که صدای واحد از مجلس بیرون بیاید و وحدت شکل بگیرد، وحدت مجلس الان در اقدام انقلابی است. وقتی رهبری ببینند که مجلس بر حرف خود قاطع ایستاده است، مطمئن باشید که رهبری هم از مجلس دفاع خواهد کرد. امروز وحدت کلمه در لغو برجام است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet