شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1399/12/04 11:05:10
سرویس صحن
عزیزی در صحن علنی؛

دولت حق ندارد چوب حراج به منافع حیاتی ایران بزند/تفاهم نامه دولت و آژانس برای مجلس محلی از اعراب ندارد

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با انتقاد از توافق دولت و آژانس بین المللی انرژی اتمی، گفت: این تفاهم نامه برای مجلس محلی از اعراب ندارد.
دولت حق ندارد چوب حراج به منافع حیاتی ایران بزند/تفاهم نامه دولت و آژانس برای مجلس محلی از اعراب ندارد عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با انتقاد از توافق دولت و آژانس بین المللی انرژی اتمی، گفت: این تفاهم نامه برای مجلس محلی از اعراب ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/202012105736107097.jpg دولت,حق,ندارد,چوب,حراج,به,منافع,حیاتی,ایران,بزند/تفاهم,نامه,دولت,و,آژانس,برای,مجلس,محلی,از,اعراب,ندارد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، ابراهیم عزیزی در نشست علنی امروز (دوشنبه، 4 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در واکنش به موافقتنامه آژانس بین المللی انرژی اتمی و سازمان انرژی هسته ای کشور، گفت: سازمان انرژی اتمی ایران در اقدامی خلاف قانون با آژانس مفاد قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها را نقض کرده و این اقدام هیچ وجاهت قانونی ندارد، تفاهم دوجانبه ای تحت عنوان موضوعات فنی و موقت برای مجلس محلی از اعراب ندارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: قانون وظایف سازمان انرژی اتمی را کاملا واضح و روشن کرده است و دولت در این ماه های پایانی عمر ناموفق خود اجازه ندارد که چوب حراج به منافع حیاتی ایرانی بزند.

وی تصریح کرد: نماینده های مجلس شورای اسلامی از رئیس مجلس انتظار دارند که به نیابت از مجلس رسالت قاطع و قانونی خود را طبق ماده 9 قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها اجرا کنند. در ماده 9 جرم انگاری شده و امروز مهم ترین انتظار مجلس از قوه قضائیه حفاظت از منافع ملی ایران و برخورد قاطع و قانونی با مجرمین و متخلفین است که به منافع ملی ایران آسیب رسانده اند.

عزیزی در ادامه اظهار کرد: مجلس موضع قاطع و قانونی خود را در حمایت از منافع ملی روشن و شفاف اعلام کرده است، این مجلس قدمی از مواضع خود به عقب بر نمی دارد، ملت ایران آگاه و به هوش باشند که در روزهای پایانی عمر دولت تحت عناوین ارتباطات بین المللی منافع حیاتی و ملی آن ها آسیبی نبیند.

رئیس کمیته امنیت ملی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: مجلس در خط مقدم ایستادگی است و امروز همه ما در راستای اجرای قانون گام برمی داریم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet