خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/12/04 15:39:45
سرویس سیاسی
کاظمی مطرح کرد؛

تغییر شیوه آموزش اعضای هیات‌های نظارت به دلیل شیوع کرونا

رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از برنامه‌ریزی‌های این هیات برای تطبیق شیوه‌های آموزش اعضای هیات‌های نظارت با شرایط کرونایی خبر داد.
تغییر شیوه آموزش اعضای هیات‌های نظارت به دلیل شیوع کرونا رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از برنامه‌ریزی‌های این هیات برای تطبیق شیوه‌های آموزش اعضای هیات‌های نظارت با شرایط کرونایی خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/202006106226176230.jpg تغییر,شیوه,آموزش,اعضای,هیات‌های,نظارت,به,دلیل,شیوع,کرونا Icana

سیدحمیدرضا کاظمی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، در پاسخ به این پرسش که با توجه به شکل‌گیری هیات‌های نظارت و لزوم آموزش افراد با توجه به رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای مقابله با کرونا چه تمهیداتی برای آموزش اعضا پیش‌بینی شده است، گفت: در ادوار گذشته تیم‌های آموزشی وجود داشتند که در سفر به استان‌های مختلف اعضای هیات‌های نظارت را آموزش می‌دادند. محتوای این آموزش‌ها هم مشخصا بر آگاهی دادن نسبت به قانون در انجام وظیفه نظارت است. اما با توجه به محدودیت‌های ایجاد شده به واسطه کرونا، امکان برگزاری دوره‌های آموزشی مانند گذشته وجود ندارد.

رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا با این توضیح که «ما زمان کافی برای این‌که بتوانیم افراد را در گروه‌‌های کم تعداد و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی آموزش بدهیم، در اختیار نداریم»، افزود: به همین دلیل در هیات مرکزی نظارت، از همکاران خواسته‌ایم در کنار کلاس‌های حضوری، کلاس‌های آموزشی را به صورت محتوای تصویری و به صورت برخط فراهم کنند تا برای همه هیات‌های نظارت در سطح کشور در دسترس باشد و در این دوره آموزش به این ترتیب انجام می‌شود.

وی در ادامه در پاسخ به این پرسش که در این شیوه اطمینان از آموزش اعضای هیات‌ها بر آموزش‌های ارائه شده و نهادینه شدن قانونمندی در انجام مسئولیت‌شان چگونه حاصل می‌شود، گفت: در دبیرخانه هیات مرکزی نظارت بر انتخابات مقرر شده که دو معاونت حقوقی - آموزش و معاونت استان‌ها کار آموزش را رصد کنند و پاسخ‌گوی هیات‌های نظارت در سطح کشور باشند.

کاظمی در این‌باره افزود: یکی از وظایف‌ این معاونت‌ها آن است که ببینند آموزش‌هایی که از طریق برخط ارائه شده تا چه حد پاسخ‌گوی نیاز بوده و اگر کاستی یا ضعفی وجود داشته باشد، در صدد جبران و رفع  آن برآیند. این معاونت‌ها رصد می‌کنند تا مطمئن باشند که آموزش‌ها تا پایین‌ترین رده‌های هیات نظارت انجام شود و سوالات و ابهاماتی را که ممکن است برای افراد وجود داشته باشد، برطرف کنند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet