KHANEH MELLAT

هدر موبایل
1399/12/05 20:15:27
سرویس سیاسی
شریعتی:

دولت باید دغدغه های نمایندگان درباره قانون لغو تحریم ها را برطرف کند

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان این که مجلس در اجرای فرمان رهبر انقلاب برای یک صدایی، آمادگی تعامل با دولت در را دارد گفت: از دولت هم انتظار داریم که دغدغه و نگرانی به حق نمایندگان درباره نحوه اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها را درک کرده و برای رفع آن تلاش کند.
دولت باید دغدغه های نمایندگان درباره قانون لغو تحریم ها را برطرف کند نماینده مردم تهران در مجلس با بیان این که مجلس در اجرای فرمان رهبر انقلاب برای یک صدایی، آمادگی تعامل با دولت در را دارد گفت: از دولت هم انتظار داریم که دغدغه و نگرانی به حق نمایندگان درباره نحوه اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها را درک کرده و برای رفع آن تلاش کند. https://cdn.icana.ir/d/019/202006106849345872.jpg دولت,باید,دغدغه,های,نمایندگان,درباره,قانون,لغو,تحریم,ها,را,برطرف,کند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مالک شریعتی نیاسر  در نشست خبری که ظهر امروز(سه شنبه، 5 اسفند ماه) در مجلس برگزار شد، با اشاره به اینکه پیش از این نیز رهبر معظم انقلاب از قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها حمایت کرده بودند، گفت: همه موارد مورد نیاز در این قانون ذکر شده و مواد 1 تا 5 مربوط به موارد فنی و هسته ای و در حیطه اختیارات کمیسیون انرژی و مواد بعدی آن که پیرامون نحوه مذاکره است، به عهده کمیسیون امنیت ملی بوده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گزارشی درباره نحوه اجرای موارد فنی و هسته ای این قانون از سوی دولت به کمیسیون انرژی نیامد، عنوان کرد: از این رو ما نتوانستیم گزارشی در این خصوص به صحن علنی ارائه کنیم.

وی در ادامه با اشاره به بیانات رهبری اظهار کرد: بخش اول بیانات رهبری درباره قانون مجلس بود که فرمودند خوب است و بخش دوم نیز خطاب به دولت بود که فرمودند باید از سوی دولت اجرا شود و بخش دوم نیز خطاب به دولت و مجلس بود که فرمودند این قانون رها نشود و اختلافات پیرامون آن حل شود.

شریعتی همچنین با بیان اینکه دولت باید برای ارائه گزارش به مجلس می آمد، اظهار داشت: از سوی دیگر نیز مجلس باید ضمن تأکید بر اجرای دقیق و کامل قانون باید با دولت تعامل کند و به نظرمن حل یک موضوع میان دو قوه از طریق دستگاه قضایی مسیر تعامل نیست.

وی افزود: همین که این موضوع با 92 درصد آرای موافق به تصویب رسید حاکی از جدیت مجلس در اجرای قانون اقدام راهبردی است و شرط یکصدایی مد نظر رهبری، تشکیل جلسات مشترک مجلس و دولت در جنبه های فنی و سیاسی است تا در نهایت به نظر مشترکی برسیم.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی  خاطرنشان کرد: مجلس آمادگی میزبانی جلسات با دولت را دارد و دولت نیز از این موضوع استقبال خواهد کرد همچنین رئیس سازمان انرژی اتمی، نماینده آژانس و دبیر شورای عالی امنیت ملی می توانند در مجلس حاضر شوند و توضیحاتی در این خصوص ارائه کنند.

شریعتی با تاکید بر این که مجلس در اجرای فرمان رهبر انقلاب برای یک صدایی، آمادگی تعامل با دولت را دارد، افزود: از دولت هم انتظار داریم که دغدغه و نگرانی به حق نمایندگان درباره نحوه اجرای این قانون را درک کرده و برای رفع آن تلاش کند.

وی افزود: یکی از انتقادهای جدی نمایندگان این است که چرا دولت بدون هماهنگی با مجلس دست به گفت و گو با آژانس و تدوین یک تفاهم نامه زده است که شائبه اجرا نکردن قانون را دارد.

نماینده مردم تهران تاکید کرد: رفع این نگرانی و دغدغه های نمایندگان وظیفه دولت است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet