خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/12/06 14:38:28
سرویس سیاسی
فرخی میکال:

اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری کاهش تعداد ثبت نام کنندگان را به دنبال دارد

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: افرادی باید وارد عرصه کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری شوند که جایگاهی متناسب با شأن رئیس جمهور دارند تا ضمن کاهش هزینه‌ها بررسی صلاحیت، مردم انتخاب بهتری داشته باشند.
اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری کاهش تعداد ثبت نام کنندگان را به دنبال دارد عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: افرادی باید وارد عرصه کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری شوند که جایگاهی متناسب با شأن رئیس جمهور دارند تا ضمن کاهش هزینه‌ها بررسی صلاحیت، مردم انتخاب بهتری داشته باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/202005101018114816.jpg اصلاح,قانون,انتخابات,ریاست,جمهوری,کاهش,تعداد,ثبت,نام,کنندگان,را,به,دنبال,دارد Icana

رسول فرخی میکال در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، ورود افراد به عرصه کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری را حائز شرایطی دانست و گفت: بدون در نظر گرفتن جایگاه افراد نباید اجازه ورود به این عرصه داده شود تا برای کشور هزینه‌بر شود.

نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه افرادی باید به این حوزه ورود کنند که جایگاه و شأنی متناسب با جایگاه ریاست جمهوری دارند، عنوان کرد: این افراد باید دارای مدرک کارشناسی ارشد باشند و سن آنها از 45 تا 70 سال بود که به دلیل ایراد شورای نگهبان، کمیسیون این سن را به 40 تا 75 سال رساند.

وی افزود: همچنین نظراتی در باب تعیین معیارهای رجل سیاسی و مذهبی داشتیم که به دلیل ایرادات شورای نگهبان، نسبت به اصلاح آن نیز اقدام کردیم تا به گونه ای باشد که اختیارات شورای نگهبان خدشه دار نشود.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی در پایان با تأکید بر اینکه این کمیسیون تلاش دارد با قانون خود زمینه انتخاب مطلوب و اصلح را برای رأی دهندگان فراهم کند، خاطرنشان ساخت: مجلس با هماهنگی شورای نگهبان قانون اصلاح انتخابات ریاست جمهوری را به گونه رقم خواهد زد که ضمن کاهش هزینه های بررسی صلاحیت ها برای نظام، مردم بتوانند انتخاب اصلحی داشته باشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet