خبرگزاری خانه ملت

شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1399/12/05 18:01:08
سرویس صحن
در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه ۱۴۰۰؛

معافیت خودروی آمبولانس وارداتی از عوارض گمرکی/ صادرات محصولات خام و نیمه خام معدنی و پتروشیمی مشمول مالیات می شود

نمایندگان مردم در مجلس مقرر کردند تا درآمد حاصل از صادرات مواد معدنی فلزی- غیرفلزی، محصولات نفتی، گازی و پتروشیمی به صورت خام و نیمه خام در تمام نقاط کشور مشمول مالیات شود، و از طرفی واردات خودروهای آمبولانس توسط اورژانس کشور را از پرداخت عوارض گمرکی معاف کردند.
معافیت خودروی آمبولانس وارداتی از عوارض گمرکی/ صادرات محصولات خام و نیمه خام معدنی و پتروشیمی مشمول مالیات می شود نمایندگان مردم در مجلس مقرر کردند تا درآمد حاصل از صادرات مواد معدنی فلزی- غیرفلزی، محصولات نفتی، گازی و پتروشیمی به صورت خام و نیمه خام در تمام نقاط کشور مشمول مالیات شود، و از طرفی واردات خودروهای آمبولانس توسط اورژانس کشور را از پرداخت عوارض گمرکی معاف کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/52671.jpg معافیت,خودروی,آمبولانس,وارداتی,از,عوارض,گمرکی/,صادرات,محصولات,خام,و,نیمه,خام,معدنی,و,پتروشیمی,مشمول,مالیات,می,شود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی نوبت عصر امروز (سه شنبه 5 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال 1400، با بندهای الحاقی 9 و 10 تبصره 6 ماده واحده این لایحه موافقت کردند.

براساس بند الحاقی 9؛ درآمد حاصل از صادرات مواد معدنی فلزی- غیرفلزی، محصولات نفتی، گازی و پتروشیمی به صورت خام و نیمه خام در تمام نقاط کشور مشمول مالیات می شود. تعریف و فهرست مواد خام و نیمه خام مذکور به پیشنهاد مشترک وزارتخانه های امور اقتصادی و دارائی، صنعت، معدن و تجارت و اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران تهیه  می شود و ظرف مدت سه ماه پس از تصویب این قانون به تصویب هیات وزیران می رسد.

براساس بند الحاقی 10؛ واردات خودرو آمبولانس توسط اورژانس کشور و هدایای سازمانهای بین المللی غیر دولتی به سازمان اورژانس کشور از پرداخت حقوق ورودی و عوارض گمرکی معاف است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet