هدر موبایل
1399/12/06 10:00:00
سرویس فرهنگی
رییس مجمع نمایندگان کردستان در مجلس شورای اسلامی:

مقدمات ثبت جهانی غار کرفتو فراهم شود/ گردشگری روستایی بستر توسعه کردستان است

رییس مجمع نمایندگان کردستان در مجلس شورای اسلامی از مدیران وزارت میراث فرهنگی درخواست کرد اعتبارات لازم برای تکمیل مطالعات ثبت جهانی غار کرفتو اختصاص یابد.
مقدمات ثبت جهانی غار کرفتو فراهم شود/ گردشگری روستایی بستر توسعه کردستان است رییس مجمع نمایندگان کردستان در مجلس شورای اسلامی از مدیران وزارت میراث فرهنگی درخواست کرد اعتبارات لازم برای تکمیل مطالعات ثبت جهانی غار کرفتو اختصاص یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/202102103191930100.jpg مقدمات,ثبت,جهانی,غار,کرفتو,فراهم,شود/,گردشگری,روستایی,بستر,توسعه,کردستان,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محسن فتحی رییس مجمع نمایندگان کردستان در بازدید از غرفه گردشگری استان کردستان که رییس فراکسیون گردشگری مجلس، معاون گردشگری وزیر، مدیرکل میراث فرهنگی کردستان، شهردار سنندج و جمعی از مدیران کشوری و استانی حضور داشتند، با اشاره به نقش مهم بخش خصوصی در رونق توریسم در این استان گفت: طبیعت گردی، گردشگری کشاورزی و گردشگری زیارتی می تواند در بستر توریسم روستایی در کردستان رونق یابد.

نماینده مردم کردستان ایجاد اقامتگاه های بوم گردی را عاملی برای ماندگاری روستانشینان و گامی برای ایجاد اشتغال عنوان کرد و گفت: ماندگاری گردشگر می تواند برای روستاهای کردستان ثروت آفرین باشد.

وی اظهار داشت: نبود زیرساخت در حوزه راه و اینترنت مانع توسعه گردشگری روستایی در استان کردستان است که می طلبد دولت در نقاط جذاب برای گردشگران این امکانات را با اولویت بندی فراهم کند.

وی همچنین با بیان اینکه ثبت جهانی هورامان برای کردستان ثروت آفرین است، افزود: معرفی در سطح جهانی و برخورداری از منابع سازمان جهانی یونسکو می تواند به توسعه زیر ساخت ها و رونق صنعت گردشگری در منطقه کمک کند.فتحی از مدیران وزارت میراث فرهنگی درخواست کرد در اسرع وقت کارهای مطالعاتی ثبت جهانی کرفتو نیز در دستور کار قرار گیرد.

عضو فراکسیون گردشگری مجلس شورای اسلامی برگزاری چنین رویدادهایی را در جهت جهش دوباره گردشگری ضروری دانست و از عوامل برپایی نمایشگاه تقدیر کرد./

پایان پیام

 

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet