ولادت حضرت امام رضا (ع)
1388/08/25 15:37:00
سرویس بین الملل
ارزیابی فلاحت پیشه از نشست مشترک اوباما و مدودف

روس‌ها بار دیگر در مورد ایران تبانی کردند

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به نشست مشترک روسای جمهور امریکا و روسیه و توافقات حاصل شده از این نشست اظهار داشت: مقامات روسی یکبار دیگر ایران را به بهای بالاتر به امریکایی‌ها فروختند.

حشمت الله فلاحت پیشه در گفتگو با خبرنگار خانه ملت خاطرنشان کرد: روس‌ها پیش از این نیز در ارتباط با ایران به تبانی دست زده بودند و نمونه آن تاخیر در بهر‌ه‌برداری نیروگاه اتمی بوشهر بود که مقرر شده که سال 1999 این پروژه تکمیل شود، ولی ما می‌بینیم که روس‌ها از تاخیر مجدد در راه اندازی این نیروگاه خبر می‌دهند.

نماینده اسلام آباد غرب اظهار داشت: متاسفانه روس‌ها همواره از ایران به عنوان یک مورد برای معامله با قدرت‌های دیگر بهره‌ گرفته‌اند.

وی با اشاره به اظهارات اوباما رئیس جمهور امریکا در این نشست مبنی بر اینکه زمان برای معامله هسته‌ای با ایران در حال پایان یافتن است، اظهار داشت: مقامات امریکایی در طول تاریخ نشان داده‌اند که هنرمند خوبی برای تجمیع قدرت‌های بزرگ برای دستیابی به اهداف خود هستند.

وی با انتقاد از سیاست‌های اوباما طی یکسال گذشته در مورد ایران اظهار داشت: علی رغم اینکه مقامات امریکایی تلاش کردند چهره اصلاح شده‌ای از خود به نمایش بگذارند؛ اما در عمل شاهد بودیم که اقدامات خصمانه امریکا طی سال اول ریاست جمهوری، بیش از اقدامات خصمانه بوش در سال آخر ریاست جمهوری بر این کشور است.

این گزارش می‌افزاید: در نشست مشترک دیمتری مدودوف رئیس جمهور روسیه و باراک اوباما رئیس جمهور ایالات متحده، مدودوف صراحتا اعلام کرد که از روند معامله هسته‌ای ایران راضی نیست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet