خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/12/06 14:29:23
سرویس استان ها
گودرزی تاکید کرد:

لزوم احداث مراکز اصلاح نژاد دام در دورود و ازنا

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس گفت: احداث مراکز اصلاح نژاد دام و مرکز خدمات کشاورزی غیردولتی در دورود و ازنا الزام آور است.
لزوم احداث مراکز اصلاح نژاد دام در دورود و ازنا نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس گفت: احداث مراکز اصلاح نژاد دام و مرکز خدمات کشاورزی غیردولتی در دورود و ازنا الزام آور است. https://cdn.icana.ir/d/019/202005108323352801.jpg لزوم,احداث,مراکز,اصلاح,نژاد,دام,در,دورود,و,ازنا Icana

حسین گودرزی درگفت و گو با خبرنگار  خبرگزاری  خانه ملت در تشریح دیدار با رییس  سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشورگفت: با نقش آفرینی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی بایستی از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود برای توسعه کشاورزی بهره گیری کرد.

نماینده مردم دورود و ازنا در  مجلس شورای اسلامی در این دیدار که در محل سازمان نظام مهندسی کشاورزی کشور انجام شد، با بر شمردن ظرفیت های حوزه انتخابیه خود، خواهان کمک سازمان نظام مهندسی کشاورزی برای اجرای برنامه های مورد نظر برای افزایش تولید و درآمد کشاورزان و روستاییان منطقه شد.

وی ادامه داد: استفاده از قابلیت های منطقه در توسعه کشت گیاهان دارویی، واحدهای گلخانه و پرورش دام اصلاح شده از برنامه اولویت دار می باشد.

رییس سازمان  نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور در این دیدار با اشاره به ضرورت نقش آفرینی سازمان در اجرای برنامه ها و سیاست های توسعه بخش کشاورزی ادامه داد: سازمان نظام مهندسی از طریق تسریع فرآیند صدور مجوزها، اشاعه دانش و گسترش فناوری های جدید به دنبال تسریع جریان ورود دانش از طریق اجرای نظام سهم بری دانش از تولید و تسریع ورود سرمایه های مردمی به بخش کشاورزی از طریق ایجاد انگیزه در سرمایه گذاران می باشد.

رمضان نژاد افزود: در راستای اجرای برنامه تولید و اشتغال مردم بنیاد مبتنی بر فعالیت های نوظهور در بخش کشاورزی، تنوع بخشی به فعالیت های تولیدی و خدماتی، کمک به برندسازی محصولات و توسعه زنجیره ارزش محصولات کشاورزی در دستور کار این سازمان می باشد.

شایان ذکر است در این نشست مقرر شد، با هدف اجرای طرح جایگزینی دام سبک کم بازده با دام پربازده با بهره گیری از ظرفیت های مردمی،‎ مراکز اصلاح نژاد دام خصوصی در  دو شهرستان ازنا و دورود با پشتیبانی فنی سازمان نظام مهندسی راه اندازی شود.

نماینده مردم دورود و ازنا در  مجلس یادآورشد:همچنین مقرر شد به منظور تسریع ارایه خدمات به کشاورزان منطقه و گسترش دانش و فناوری های جدید، مراکز خدمات کشاورزی و منابع طبیعی غیردولتی در مراکز دهستان های دو شهرستان راه اندازی شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet