شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1399/12/06 13:04:20
سرویس سیاسی
مالکی خبر داد

اعزام هیأتی از مجلس برای رسیدگی به موضوع اتفاقات اخیر در سراوان

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ضمن اعلام خبر اعزام هیأتی از مجلس برای رسیدگی به اتفاقات اخیر در سراوان گفت: داد و ستد سوخت و سایر کالاها از طریق مرز ایران و پاکستان نیازمند قانونمند شدن است.
اعزام هیأتی از مجلس برای رسیدگی به موضوع اتفاقات اخیر در سراوان عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ضمن اعلام خبر اعزام هیأتی از مجلس برای رسیدگی به اتفاقات اخیر در سراوان گفت: داد و ستد سوخت و سایر کالاها از طریق مرز ایران و پاکستان نیازمند قانونمند شدن است. https://cdn.icana.ir/d/019/202006109433881720.jpg اعزام,هیأتی,از,مجلس,برای,رسیدگی,به,موضوع,اتفاقات,اخیر,در,سراوان Icana

فداحسین مالکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، از اعزام هیأتی از مجلس به سیستان و بلوچستان برای رسیدگی به اتفاقات اخیر در سراوان خبر داد و گفت: با توجه به حوادث اخیر در مرز سراوان که ابهاماتی در خصوص آن وجود دارد و منجر به اتفاقات روز گذشته در فرمانداری سراوان و بروز خساراتی به این محل شد، هیأتی از مجلس به این منطقه اعزام می شود تا صحت و سقم موضوع را مورد بررسی قرار دهد.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه حادثه روز گذشته در فرمانداری سراوان با خویشتنداری نیروهای امنیتی به خصوص ناجا، باعث شد علیرغم بروز خسارات مالی، هیچ تلفات انسانی در پی آن رخ ندهد و با توجه به همه این شرایط نباید بهانه به دست رسانه های بیگانه و معاند بدهیم، عنوان کرد: این هیأت به منظور روشن شدن زوایای قضایا و موضوعی که در دو روز قبل در منطقه مرزی سراوان رخ داد به منطقه اعزام می شود تا ابعاد مسائل را بررسی کرده و با مسئولان منطقه جلساتی داشته باشد.

وی همچنین تصریح کرد: در این سفر، حسن همتی عضو کمیسیون امنیت ملی، مصطفی نخعی عضو هیأت رئیسه فراکسیون مرزنشینان، محمد سرگزی نماینده زابل، اسماعیل حسین زهی نماینده خاش و ملک فاضلی نماینده سراوان حضور خواهند داشت.

مالکی در ادامه سراوان را منطقه ای مستعد توصیف کرد و افزود: مردم منطقه در طول سال های پس از انقلاب همواره در تمامی صحنه ها حضور داشته اند اما به معیشت مرزنشینان توجهی نشده است.

رئیس فراکسیون مرزنشینان در ادامه با تأکید بر اینکه موضوع داد و ستد سوخت و سایر کالاها که از مسیر مرز می گذرد باید شکل قانونی بگیرد، عنوان کرد: برای کاهش حساسیت ها در منطقه و تسهیل در داد و ستد کالا، باید مسیر این تبادلات قانونمند شود تا ضمن اشتغال زایی، عواید حاصل از این تبادلات برای ساکنین منطقه باشد البته سپاه پاسداران و قرارگاه شرق کشور اقدامات موثری در حوزه کمک به معیشت مرزنشینان صورت داده اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به ملاقات وی با سفیر پاکستان در مجلس، خاطرنشان کرد: در این دیدار روی موضوعات مختلف به خصوص در حوزه تجارت مرزی به توافق هایی رسیدیم تا این موضوع در مسیر مرز ایران و پاکستان، از چابهار تا میرجاوه، مورد توجه قرار گیرد همچنین به پیشنهاد سفیر پاکستان، 6 نقطه مرزی توسط کمیسیون مشترک میان ایران و پاکستان، مورد مطالعه و بررسی قرار می گیرد تا بازارچه مرزی ایجاد شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet