ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)
1399/12/06 15:28:45
سرویس سیاسی

فرار به جلوی دولت به جای پاسخ به یک سوال منطقی

در پی برخی ادعاها توسط رئیس دفتر رئیس جمهور و روزنامه دولتی ایران درباره مجلس شورای اسلامی و جلسه شورای عالی امنیت ملی و فرار به جلوی این رسانه رسمی دولت در موضوع اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها، چند نکته قابل طرح است.
فرار به جلوی دولت به جای پاسخ به یک سوال منطقی در پی برخی ادعاها توسط رئیس دفتر رئیس جمهور و روزنامه دولتی ایران درباره مجلس شورای اسلامی و جلسه شورای عالی امنیت ملی و فرار به جلوی این رسانه رسمی دولت در موضوع اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها، چند نکته قابل طرح است. https://cdn.icana.ir/d/019/201612105755724048.jpg فرار,به,جلوی,دولت,به,جای,پاسخ,به,یک,سوال,منطقی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، امروز محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور و روز گذشته روزنامه دولتی ایران در ادعایی عجیب، مدعی شده‌اند که رییس مجلس در جریان جزئیات توافق دولت و آژانس قرار داشته است و چرا به مجلس اطلاع نداده است. 

اولا در جلسه شورای عالی امنیت ملی به طور بسیار کلی صرفا درباره سفر گروسی مدیر کل آژانس به ایران بحث شده و هیچ بحثی از جزئیات توافقی که قرار است میان آژانس انرژی اتمی و دولت صورت گیرد، به میان نیامده است. پس از آن هم جزئیات توافقات در هیچ جلسه‌ای بحث نشده و مجلس، غروب یکشنبه آن هم با پیگیری خودش از برخی بحث ها مطلع شده و  یکشنبه شب در جریان جزئیات قرار گرفته است.

ثانیا این مطلب کذب روزنامه دولت را چیزی جز فرار به جلو نمی‌توان تلقی کرد. سوال اصلی این است که چرا دولت بدون اینکه مجلس را در جریان جزئیات مذاکرات قرار دهد، توافقی با آژانس را انجام داده که می‌تواند تاثیر جدی بر چگونگی اجرای قانون بگذارد. اگر دولت مجلس را در جریان مذاکرات قرار می‌داد اختلافات، پیش از نهایی شدن توافق حل می‌شد و مجلس خود را در برابر عمل انجام شده نمی‌دید تا مجبور به واکنش قانونی شود و موضوع را برای بررسی دقیقتر به دستگاه قضایی بفرستد. چگونه دولت از تعامل حرف می‌زند اما به اولی ترین اصل تعامل که اطلاع رسانی حداقلی است، بی توجه است؟/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet