خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/12/07 12:45:02
سرویس استان ها
گزارش خانه ملت از نظارت میدانی نمایندگان استان آذربایجان غربی(قسمت اول)؛

رسیدگی به مشکلات تولیدکنندگان شهرک صنعتی ماکو/مذاکره برای اختصاص اعتبار 400 میلیاردی پروژه آزادراه تبریز-ارومیه/پیگیری الحاق ۴۰ هکتار اراضی منابع طبیعی به شهرک صنعتی مهاباد/ موافقت دولت برای توسعه جاده بوکان به میاندوآب

اعضای مجمع نمایندگان استان آذربایجان غربی در سرکشی به حوزه های انتخابیه، به صورت گسترده ضمن بازدید و بررسی مشکلات استان، نشست هایی را با مسئولان مربوطه جهت حل مشکلات حوزه های انتخابیه برگزار کردند.
رسیدگی به مشکلات تولیدکنندگان شهرک صنعتی ماکو/مذاکره برای اختصاص اعتبار 400 میلیاردی پروژه آزادراه تبریز-ارومیه/پیگیری الحاق ۴۰ هکتار اراضی منابع طبیعی به شهرک صنعتی مهاباد/ موافقت دولت برای توسعه جاده بوکان به میاندوآب اعضای مجمع نمایندگان استان آذربایجان غربی در سرکشی به حوزه های انتخابیه، به صورت گسترده ضمن بازدید و بررسی مشکلات استان، نشست هایی را با مسئولان مربوطه جهت حل مشکلات حوزه های انتخابیه برگزار کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/202102107035746226.jpg رسیدگی,به,مشکلات,تولیدکنندگان,شهرک,صنعتی,ماکو/مذاکره,برای,اختصاص,اعتبار,400,میلیاردی,پروژه,آزادراه,تبریز-ارومیه/پیگیری,الحاق,۴۰,هکتار,اراضی,منابع,طبیعی,به,شهرک,صنعتی,مهاباد/,موافقت,دولت,برای,توسعه,جاده,بوکان,به,میاندوآب Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، اعضای مجمع نمایندگان استان آذربایجان غربی در مجلس شورای اسلامی در سرکشی به حوزه‌های انتخابیه ضمن بازدید و بررسی مشکلات، نشست هایی را  با مسئولان مربوطه جهت حل مشکلات حوزه انتخابیه برگزار کردند.

 

رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی شهرک صنعتی ماکو

محمد علی پور؛ نماینده مردم ماکو و چالدران و پلدشت و شوط در مجلس شورای اسلامی گفت:  در هفته گذشته که به حوزه انتخابیه مراجعه کردم اولین اقدام، کلنگ زنی فنس‌کشی منطقه آزاد ماکو با حضور جناب اقای دکتر بانک، دبیر شورایعالی مناطق آزاد و مسئولین محلی در ماکو انجام شد که با اجرایی شدن عملیات این طرح، حدود ۱۰ کیلومتر از مجموع ۵۰ کیلومتر با بودجه حدودا ۲۵ میلیارد تومان کلنگ زنی شد.

محمد علیپور رحمتی


وی ادامه داد: یکی دیگر از کارهایی که در هفته گذشته انجام دادیم، بازدید از واحدهای تولیدی شهرک‌های صنعتی ماکو بود که برخی از واحدهای تولیدی پوشاک و کفش که در ترکیه فعال بودند با تبدیل شدن ماکو به منطقه آزاد، به این منطقه آمده و علاوه بر تولید برای داخل، در امر صادرات نیز موفق بودند.

علیپور یادآور شد: طی بازدید از شهرک صنعتی ماکو، از ۵ واحد تولیدی بازدید نزدیک داشتیم که مسائل و مشکلات این واحدها را شنیده و سعی در رسیدگی و رفع موانع موجود در تولید این واحدها داریم.

نماینده مردم ماکو و چالدران و پلدشت و شوط در مجلس شورای اسلامی گفت: طی هفته گذشته علاوه بر دیدارهای مردمی، نشست مطبوعاتی با رسانه های فعال و حتی غیرفعال این حوزه انتخابیه داشتیم که حدود ۱۴ رسانه در این نشست حضور داشتند و پاسخگوی سوالات همه این عزیزان بودیم.

 

بررسی مشکلات گروه فولاد ارومیه و قطعه سه آزادراه تبریز- ارومیه

وحید جلال زاده نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت:  ضمن بررسی مشکلات گروه فولاد ارومیه و قطعه سه آزادراه تبریز- ارومیه طی نشستی با حضور مسئولان بانک سپه به عنوان کفیل بانک انصار، مقرر شد طی 15 روز، هفتاد درصد از طلب بانک انصار از محل فروش بخشی از سهام یکی از سه شرکت فولاد ارومیه پرداخت و 30 درصد باقی مانده از طلب بانکی، پس از 60 ماه تنفس تقسیط شد.

وحید جلال زاده

جلال زاده با تاکید بر اینکه  یکی از درخواست‌های مردم ارومیه و آذربایجان شرقی تکمیل آزادراه تبریز – ارومیه است ادامه داد: در نشست مشکلات قطعه سوم آزادراه تبریز – ارومیه مقرر شد بانک صادرات پیرو موافقت رئیس سازمان برنامه و بودجه 400میلیارد تومان در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار دهد، همچنین وزارت راه و شهرسازی نیز تعهد داد پروژه قطعه سه آزادراه تبریز – ارومیه را فعال کند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در نشست مجازی با مجمع کارمندان دانشگاه های وزارت علوم به تشریح پیشنهاد بنده در خصوص همسان سازی حقوق کارکنان غیر هیئت علمی وزارت علوم  پرداخته شد.

 

پیگیری مصوبات استاندار آذربایجان غربی  برای سلماس 

یعقوب رضازاده، نماینده مردم سلماس و عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان غربی در مجلس شورای اسلامی گفت: هفته گذشته علاوه بر ملاقات و دیدار مردمی به مشکلات مردم در حوزه‌های مختلف رسیدگی و مکاتبات با ادارات دولتی برای رفع این مشکلات انجام شد.

رضازاده افزود: مصوباتی که استاندار آذربایجان غربی در ایام دهه مبارکه فجر به این شهرستان اختصاص دادند را طی هفته گذشته پیگیری کردیم، مصوبات از جمله؛ ۴۲ کیلومتر آسفالت جاده های روستایی، روشنایی معابر و محورهای اصلی، تکمیل بیمارستان سلماس بود.

یعقوب رضازاده


نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دیدار یک روزه از حوزه استحفاظی به همراه دهیاران و شوراها و رسیدگی به مشکلات روستاییان و پیگیری اجرای طرح هادی، دیدار از پروژه‌های نیمه تمام در این حوزه، دیدار با معاون عمرانی وزیر کشور، وزیر محترم بهداشت و درمان، دیدار با وزیر صمت و دیدار با ریاست بنیاد شهید جناب آقای دکتر اوحدی، دیدار با ریاست سازمان بهزیستی کشور از جمله اقدامات و کارهای بنده در طول هفته گذشته بود.

 

بهره برداری از جاده چهاربانده مهاباد به ارومیه

جلال محمودزاده ؛ نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی گفت: طی هفته گذشته در بازدید از یکی از  پروژه های غرب کشور؛ بخشی از جاده چهار بانده مهاباد به ارومیه را با اعتبار ۱۸ میلیارد تومان به بهره برداری رساندیم.

جلال محمودزاده

پیگیر الحاق حدود ۴۰ هکتار اراضی از طریق منابع طبیعی به شهرک صنعتی مهاباد هستیم

محمودزاده عنوان کرد: در بازدید معاون وزیر صمت و مدیرعامل شهرک‌های صنعتی کشور از شهرک صنعتی مهاباد از نزدیک مشکلات واحدهای صنعتی این شهرستان را بررسی کرده و معاون محترم وزیر صمت برای توسعه این شهرک، دستورات ویژه ای در خصوص تامین اعتبار  برای آغاز فاز دوم تسویه خانه شهرک صنعتی مهاباد را داده و همچنین پیگیر الحاق حدود ۴۰ هکتار اراضی  از طریق منابع طبیعی به شهرک صنعتی مهاباد هستند.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: علاوه بر کارهای انجام شده در این شهرستان، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی دیدار مردمی نیز داشتیم و علاوه بر آن از پروژه احداث بیمارستان ۳۵۰ تختخوابی مهاباد و پل‌های در حال احداث نیز بازدید داشتیم.

 

موافقت دولت برای توسعه مسیر بوکان به میاندوآب_ سقز و شاهین‌دژ

انور حبیب زاده بوکانی؛ نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی گفت: در هفته گذشته طی سفر معاون وزیر صمت به استان آذربایجان غربی به همراه  معاون استاندار و مدیرکل شهرک‌های صنعتی استان از شهرک صنعتی بوکان دیدار و  در خصوص مشکلات این شهرک گفتگو شد.

انور حبیب زاده بوکانی


وی گفت: به همراه شهردار و فرماندار بوکان از طرح های نیمه تمام عمرانی بازدید داشتیم که توانستیم در جهت توسعه طرح‌های شهری اعتباراتی را از وزارت کشور و وزارت راه و شهرسازی برای شهرداری بوکان اخذ کنیم.

 حبیب زاده تصریح کرد: جلسه ای با مدیرکل مسکن و شهرسازی داشتیم که طی آن برای توسعه مسیر بوکان به میاندوآب_ سقز و شاهین‌دژ  اقدامات اساسی انجام گرفت و همچنین موافقت جناب آقای نوبخت در این راستا گرفته شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet