هدر موبایل
1399/12/06 15:48:33
سرویس سیاسی
عموئی:

هفته آینده قانون لغو تحریم‌ها در جلسات فوق‌العاده کمیسیون امنیت ملی بررسی می‌شود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: کمیسیون امنیت ملی هفته آینده جلسات فوق العاده‌ای را با مسئولان سازمان انرژی اتمی و وزارت خارجه پیرامون اقدام راهبردی برگزار خواهد کرد.
هفته آینده قانون لغو تحریم‌ها در جلسات فوق‌العاده کمیسیون امنیت ملی بررسی می‌شود عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: کمیسیون امنیت ملی هفته آینده جلسات فوق العاده‌ای را با مسئولان سازمان انرژی اتمی و وزارت خارجه پیرامون اقدام راهبردی برگزار خواهد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/202101103111687517.jpg هفته,آینده,قانون,لغو,تحریم‌ها,در,جلسات,فوق‌العاده,کمیسیون,امنیت,ملی,بررسی,می‌شود Icana

ابوالفضل عمویی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به تفاهم نامه سازمان انرژی هسته‌ای با آژانس بین المللی انرژی اتمی اشاره کرد و گفت: بعد از این تفاهم نامه میان مجلس و دولت در اجرای ماده (6) قانون اقدام راهبردی در مقابله با تحریم‌ها اختلاف نظر بوجود آمد، اما مقام معظم رهبری تکلیف کردند که این اختلاف در جلساتی حل و فصل شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر در مجلس افزود: در همین راستا نمایندگان مجلس بیانیه‌ای را با حدود 220 نفر امضا و به فرمایشات رهبر انقلاب لبیک گفتند و همچنین بنا بر تقدیری که ایشان از این قانون داشتند، مجلس آمادگی خود را برای تعامل با دولت در این زمینه اعلام کرد.

این نماینده مردم در مجلس اظهار کرد: رئیس مجلس نیز ماموریتی را به روسای کمیسیون انرژی و امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس محول کردند که براساس آن، نحوه اجرای ماده (6) قانون اقدام راهبردی و نسبت آن با بیانیه مشترک را طی جلساتی بررسی کنند. همچنین پیگیری شود که به چه صورتی این قانون اجرایی خواهد شد.

وی مطرح کرد: کمیسیون امنیت ملی تصمیم دارد، با وجود بررسی لایحه بودجه 1400 در صحن علنی مجلس، جلسات فوق العاده‌ای را در هفته آینده با حضور اعضای دولت مانند سازمان انرژی اتمی و وزارت خارجه برگزار کند تا بتوانیم به در خصوص نحوه اجرای قانون به نتیجه برسیم.

عمویی تاکید کرد: مجلس بر اجرای این قانون اصرار می‌ورزد چرا که در راستای تامین منافع ملی است و انتظار می‌رود مذاکراتی که در نحوه اجرای این قانون با مدیر کل آژانس صورت گرفته به مجلس گزارش شود و همه مباحث آن باید در اختیار مجلس قرار گیرد. تصور می‌کنم با رویکرد فعلی و ماموریتی که به روسای کمیسیون مذکور محول شده، بتوانیم در شرایط عقلائی و تعاملی نحوه اجرای این قانون را بررسی کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet