هدر موبایل
1399/12/07 17:00:37
سرویس بین الملل
امیرعبداللهیان در سفیر زیمبابوه در تهران :

تحریم های ضدحقوق بشری کاخ سفید به ابزاری تروریستی علیه ملت ها تبدیل شده است

دستیار ویژه رییس مجلس در دیدار با سفیر زیمبابوه در تهران، گفت: تحریم های یکجانبه و ضد حقوق بشری کاخ سفید و برخی کشورهای اروپایی به ابزاری تروریستی علیه ملت ها از جمله جمهوری زیمبابوه تبدیل شده است.
تحریم های ضدحقوق بشری کاخ سفید به ابزاری تروریستی علیه ملت ها تبدیل شده است دستیار ویژه رییس مجلس در دیدار با سفیر زیمبابوه در تهران، گفت: تحریم های یکجانبه و ضد حقوق بشری کاخ سفید و برخی کشورهای اروپایی به ابزاری تروریستی علیه ملت ها از جمله جمهوری زیمبابوه تبدیل شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201608100047044676.jpg تحریم,های,ضدحقوق,بشری,کاخ,سفید,به,ابزاری,تروریستی,علیه,ملت,ها,تبدیل,شده,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، کریستوفر ماپانگا سفیر زیمبابوه در تهران با امیرعبداللهیان دیدار و گفتگو کرد. 

دستیار ویژه رییس مجلس و مدیرکل بین الملل در ابتدای این دیدار گفت: تحریم های یکجانبه و ضد حقوق بشری کاخ سفید و برخی کشورهای اروپایی به ابزاری تروریستی علیه ملت ها از جمله جمهوری زیمبابوه تبدیل شده است. 

وی افزود: رایزنی و گفتگوهای موثر بین دولتها و مجالس دو کشور می تواند گام مشترک و مهمی برای حرکت در مسیر شکستن تحریم ها باشد. 

دستیار ویژه رئیس مجلس در ادامه بر اهمیت نقش دیپلماسی پارلمانی در ارتقاء مناسبات دوستانه فیمابین تاکید کرد و افزود: مجلس شورای اسلامی بر تقویت و تحکیم همکاری ها در قاره مهم‌ آفریقا تاکید دارد. 

وی با انتقاد از رفتار نظام سلطه در فقیر نگهداشتن و‌ استثمار آفریقا و سرقت منابع غنی این قاره ثروتمند، بر آمادگی کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی از جمله در حوزه های اقتصادی ، بهداشت و درمان و همچنین گفتگوی گروه های دوستی پارلمانی  دو‌کشور تاکید کرد. 

امیرعبداللهیان ضمن ابراز همدردی با دولت و ملت زیمبابوه برای قربانیان ویروس کرونا از جمله فوت وزیر خارجه این کشور در اثر ابتلا به کرونا تصریح کرد: ما از انتقال تجارب کادر درمان و پزشکان ایران برای کمک به دولت زیمبابوه استقبال می کنیم . 

سفیر زیمبابوه با اشاره پیشرفت های بزرگ جمهوری اسلامی ایران در عرصه های علم ، فناوری، دفاعی  و‌ توسعه پایدار تصریح کرد: با توجه به نقش و جایگاه مجالس دو کشور در عرصه قانونگذاری و نظارت بر عملکرد دولت ، تقویت و تحکیم روابط پارلمانی فیمابین برای کشور متبوعش بسیار حائز اهمیت است .

وی افزود: در این راستا تمایل داریم گفتگو و‌تبادل نظر میان مقامات پارلمانی دو کشور را در شرایط کنونی متاثر از همه گیری کرونا بصورت نشست مجازی برگزار کنیم . 

وی در پایان افزود: سفارت جمهوری زیمبابوه برای تقویت روابط با جمهوری اسلامی ایران از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد و گسترش بیش از پیش تعاملات فیمابین در دستور کار ما است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet