هدر موبایل
1399/12/09 16:08:52
سرویس اقتصادی
رئیسی:

طرح تعدیل پروانه چاه‌های آب کشاورزی در استان هرمزگان متوقف شد

نماینده مردم بندرعباس ،قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر در مجلس، گفت: طرح تعدیل پروانه چاه‌های آب کشاورزی در استان هرمزگان متوقف و تصمیم‌گیری در خصوص اجرای آن در اختیار شورای حفاظت از منابع آب استان قرار گرفت.
طرح تعدیل پروانه چاه‌های آب کشاورزی در استان هرمزگان متوقف شد نماینده مردم بندرعباس ،قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر در مجلس، گفت: طرح تعدیل پروانه چاه‌های آب کشاورزی در استان هرمزگان متوقف و تصمیم‌گیری در خصوص اجرای آن در اختیار شورای حفاظت از منابع آب استان قرار گرفت. https://cdn.icana.ir/d/019/202006106700976301.jpg طرح,تعدیل,پروانه,چاه‌های,آب,کشاورزی,در,استان,هرمزگان,متوقف,شد Icana

حسین رئیسی نماینده مردم بندرعباس ،قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص پیگیری مصوبات سفر کمیسیون کشاورزی به شرق استان هرمزگان، گفت: در این نظارت میدانی بر اجرای طرح کاداستر بر اساس جدول زمان‌بندی تاکید شد، مقرر شد پرونده افرادی که در خصوص اجرای این طرح دچار مشکلاتی شده‌اند مورد رسیدگی قرار بگیرد.

عضو کمیسون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، گفت: افرادی که ادعای مالکیت ندارند و موضوع تداوم استفاده از اراضی کشاورزی را پیگیری می‌کنند می‌توانند با انعقاد قرار داد با سازمان منابع طبیعی به عنوان نماینده دولت، مجوز تداوم استفاده را دریافت و از اراضی استفاده کنند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه پیش از سفر کمیسیون کشاورزی به شرق استان هرمزگان در وزارت نیرو مقرر شده بود آب چاه‌های کشاورزی تعدیل و قدرت موتورهای برداشت آب نیز کاهش داده شود، ادامه داد: اجرای بخشنامه وزارت نیرو در زمینه تعدیل برداشت آب از چاه‌های کشاورزی موجب اعمال جرائمی برای کشاورزی تحت عنوان اضافه برداشت می‌شد.

رئیسی با تاکید بر اینکه در نظارت میدانی کمیسیون کشاورزی از استان هرمزگان مقرر شد طرح تعدیل پروانه چاه‌های آب کشاورزی متوقف و تصمیم‌گیری در خصوص اجرای آن در اختیار شورای حفاظت منابع آب استان قرار بگیرد، عنوان کرد: کشاورزان مشکلاتی در زمینه آب بهای کشاورزی داشتند که مقرر شد این مشکلات در کمیته‌ای به ریاست استاندار و با حضور نماینده کشاورزان با فرمول جدیدی که رضایت بهره برداران را فراهم کند بررسی شود./

پایان پیام

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet