شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1399/12/10 08:39:36
سرویس بین الملل
عموئی در واکنش به تجاوز آمریکا به خاک سوریه:

تغییری در سیاست‌های آمریکا نسبت به منطقه خاورمیانه شکل نگرفته است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: علی رغم شعارهای دولت بایدن، تغییر اساسی در سیاست‌های آمریکا نسبت به منطقه خاورمیانه شکل نگرفته است.
تغییری در سیاست‌های آمریکا نسبت به منطقه خاورمیانه شکل نگرفته است سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: علی رغم شعارهای دولت بایدن، تغییر اساسی در سیاست‌های آمریکا نسبت به منطقه خاورمیانه شکل نگرفته است. https://cdn.icana.ir/d/019/202101103111687517.jpg تغییری,در,سیاست‌های,آمریکا,نسبت,به,منطقه,خاورمیانه,شکل,نگرفته,است Icana

ابوالفضل عموئی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در واکنش تجاوز آمریکا به مرزهای عراق و سوریه، گفت: حضور نیروهای آمریکایی در سوریه غیرقانونی است و هیچ مشروعیتی ندارد، اقدام نظامی آنها بر همین اساس غلط و بی‌مبنا است و دخالت در امور سوریه محسوب می‌شود. از این رو با واکنش دولت سوریه مواجه شده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، افزود: رئیس‌جمهور آمریکا مدعی شده که این حمله موشکی در جهت واکنش به جمهوری اسلامی بوده اما حضور ایران در سوریه مستشاری است و به این موضوعات ارتباطی ندارد.

عموئی معتقد است: آمریکایی‌ها روندی جز تخریب امنیت را دنبال نمی‌کنند، رویکرد دولت بایدن تکرار رویکرد ترامپ است. از این جهت ایراد شعارهایی برای تغییر رویکرد در سیاست خارجی در مقابل چنین اقداماتی از نشان می‌دهد که بایدن به دنبال اقدام موثری نیست و تغییر اساسی در سیاست‌های آمریکا نسبت به منطقه خاورمیانه شکل نگرفته است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet