هدر موبایل
1399/12/09 16:10:01
سرویس فرهنگی
زاهدی در تشریح مصوبه امروز صحن علنی مطرح کرد:

گام بلند مجلس برای تسریع در توسعه متوازن خدمات آموزشی و پژوهشی در سال 1400

عضو کمیسیون تلفیق بودجه با اشاره به مصوبه امروز صحن علنی مجلس، این مصوبه را در جهت توسعه متوازن خدمات آموزشی و پژوهشی در سال ۱۴۰۰ دانست.
گام بلند مجلس برای تسریع در توسعه متوازن خدمات آموزشی و پژوهشی در سال 1400 عضو کمیسیون تلفیق بودجه با اشاره به مصوبه امروز صحن علنی مجلس، این مصوبه را در جهت توسعه متوازن خدمات آموزشی و پژوهشی در سال 1400 دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/202006100016864957.jpg گام,بلند,مجلس,برای,تسریع,در,توسعه,متوازن,خدمات,آموزشی,و,پژوهشی,در,سال,1400 Icana

محمدمهدی زاهدی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خان ملت با اشاره به تصویب بند (ل) تبصره 9 بودجه 1400 در نشست امروز(شنبه ۹ اسفند) صحن علنی مجلس، اظهار کرد: تصویب این بند به توسعه علمی، پژوهشی، فناوری و مهارتی مناطق محروم کمک خواهد کرد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در قانونی دائمی که در سال 93 با عنوان « قانون استفاده متوازن از امکانات کشور برای ارتقای سطح مناطق کمتر توسعه‌یافته» به تصویب رسید مقرر شد که 3 درصد از بودجه عمومی دستگاه‌های مختلف دولتی، برای رفع محرومیت از مناطق محروم و ایجاد توازن منطقه‌ای صرف شود.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس  یادآور شد: به این نحو که دولت این 3 درصد از اعتبارات بودجه عمومی دولت را در قالب ردیف مشخص تحت همین عنوان تعیین کند و طی جدولی که در آن سهم هر استان براساس شاخص‌‎های نرخ بیکاری، آب شرب شهری و روستایی، آموزش و پرورش، بهداشت و درمان، بهسازی روستاها، راه و زیرساخت های جاده‌ای، سرانه‌های عمران شهری و درآمد شهرداری‌ها که مشخص می شود در قانون بودجه درج کند.

وی افزود: بر اساس این قانون، سهم هر شهرستان برای بهبود شاخص های مذکور همراه با دستورالعمل توزیع پروژه‌ها و طرح‌های موارد فوق همزمان با ابلاغ اعتبارات استانی توسط سازمان برنامه و بودجه رئیس جمهور به استان ابلاغ می شود تا با تصویب کمیته برنامه‌ریزی شهرستان به طرح‌ها و پروژه‌های موضوع شاخص‌های فوق اختصاص یابد.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه یادآور شد:  مصوبه امروز صحن برای معافیت درآمدهای اختصاصی دانشگاهها، مؤسسات آموزش عالی وابسته به وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، پارکهای علم و فناوری و مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاد دانشگاهی از شمول حکم اعتبارات از موضوع «قانون استفاده متوازن از امکانات کشور برای ارتقای سطح مناطق کمتر توسعه‌یافته» بود چراکه با این مصوبه توسعه این حوزه‌ها با سرعتی بیشتری همراه می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet