هدر موبایل
1399/12/12 16:45:00
سرویس سیاسی
علیرضا بیگی:

افزایش تعداد نمایندگان با ارائه لایحه از سوی دولت، در مجلس قابل بررسی است

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس گفت: در حال حاضر افزایش تعداد نمایندگان باید به صورت لایحه از طرف دولت به مجلس ارجاع داده شود و دولت فعلی هم این کار را انجام نمی دهد.
افزایش تعداد نمایندگان با ارائه لایحه از سوی دولت، در مجلس قابل بررسی است نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس گفت: در حال حاضر افزایش تعداد نمایندگان باید به صورت لایحه از طرف دولت به مجلس ارجاع داده شود و دولت فعلی هم این کار را انجام نمی دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/202101106237756873.jpg افزایش,تعداد,نمایندگان,با,ارائه,لایحه,از,سوی,دولت،,در,مجلس,قابل,بررسی,است Icana

احمد علیرضا بیگی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به موضوع افزایش تعداد نمایندگان اشاره کرد و گفت: در مجلس گذشته طرحی برای افزایش تعداد نمایندگان ارائه شده بود، اما سرانجام به نتیجه خاصی در این خصوص دست پیدا نکردیم.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس افزود: این طرح دارای بار مالی بوده و به دلیل اینکه چنین موضوعی در طرح گنجانده نشد بود، پس از ارجاع به صحن با ایراد قانون اساسی مواجه و رد شد.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس بیان کرد: البته ناگفته نماند که بسیاری از نمایندگان هم در آن زمان با تغییر در حوزه‌های انتخابیه مخالف بودند؛ چرا که برخی‌ها منافعشان دچار آسیب می‌شد.

این نماینده مردم در مجلس در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه دولت باید بارمالی آن را بپذیرد تا چنین اتفاقی بیفتد؟ اظهار کرد: افزایش تعداد نمایندگان در حال حاضر باید به صورت لایحه از طرف دولت به مجلس ارجاع داده شود و دولت فعلی هم این کار را انجام نمی دهد.

وی افزود: طرح افزایش تعداد نمایندگان به دلیل اینکه ایراد قانون اساسی دارد، دیگر قابل طرح نخواهد بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet