هدر موبایل
1399/12/10 16:06:55
سرویس سیاسی
رضا زاده :

دولت با فعال کردن بازارچه های مرزی به معیشت مرزنشینان کمک کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: دولت با فعال کردن بازارچه های مرزی ضمن ایجاد درآمد زایی نسبی برای خودش به معیشت و اقتصاد مرزنشینان کمک کند.
دولت با فعال کردن بازارچه های مرزی به معیشت مرزنشینان کمک کند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: دولت با فعال کردن بازارچه های مرزی ضمن ایجاد درآمد زایی نسبی برای خودش به معیشت و اقتصاد مرزنشینان کمک کند. https://cdn.icana.ir/d/019/202101109490006098.jpg دولت,با,فعال,کردن,بازارچه,های,مرزی,به,معیشت,مرزنشینان,کمک,کند Icana

یعقوب رضا زاده در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اهمیت دیپلماسی منطقه ای در فعال شدن  بازارچه های مرزی گفت: این موضوع از سه دیدگاه قابل بررسی بوده، دیدگاه اول سیاسی و روابط خارجی است که با 15 کشور همسایه هستیم و ارتباط بین مرزنشینان داخلی و خارجی معمولا مناسب است که می تواند به ارتقاء ارتباط دوستی بین دو کشور کمک کند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: از نظر امنیتی نیز با توجه به این که کشورمان نزدیک به 8 هزار و 700 کیلومتر مرز آبی و زمینی با همسایگان دارد، قطعا توسعه بازارچه های مرزی می تواند به امنیت پایدار مرزها کمک کند. این موضوع باعث می شود تا مردم خود اقدام به تامین امنیت مرز ها کنند و تردد آن ها در منطقه می تواند به تامین امنیت مرزها توسط نیروهای امنیتی کمک کند.

رضا زاده بیان کرد: چهل سال گذشته به خصوص پیروزی انقلاب نشان داد که بازارچه های مرزی امنیت پایدار را برای مردم ارمغان می آورند.  

وی عنوان کرد: سومین دیدگاه اقتصادی است، با توجه به این که مرز نشینان ما در مناطق صعب العبور زندگی می کنند و از نظر معیشتی در شرایط سختی به سر می برند قطعا اگر امکاناتی را برای آن ها فراهم نکنیم مجبور به ترک مناطق مرزی خواهند شد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان کرد: در صورت خالی شدن، روستاهای مرزی به مامنی برای دشمنان تبدیل خواهد شد و آن ها امنیت کشورمان را زیر سوال خواهند برد.

وی ابراز کرد: اگر به دنبال تامین امنیت مرز ها هستیم لازم است که معیشت مرزنشینان تامین شود و فکر اقتصاد آنها باشیم لذا تحقق این امر مهم در مبادلات مرزی خلاصه می شود.

رضا زاده تاکید کرد: دولت می تواند با فعالیت دیپلماسی اقتصادی و سیاسی از طریق برقراری ارتباط بین ایران و کشور های همسایه بازارچه های مرزی رونق دهد.

وی تصریح کرد: در این راستا تشویق های لازم باید توسط دولت برای بازارچه های مرزی گذاشته شود و در کنار آن پایانه های مرزی توسعه پیدا کند تا ضمن کمک به اقتصاد و معیشت مرزنشینان دولت برای خود درآمد نسبی ایجاد کرده و موجبات دوستی با کشور های همسایه را فراهم آورد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet