هدر موبایل
1399/12/09 20:51:09
سرویس سیاسی
سخنگوی فراکسیون مرز نشینان:

پیگیری حل مشکلات معیشتی مرز نشینان در جلسه فراکسیون

سخنگوی فراکسیون مرز نشینان مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:حل مشکلات معیشتی مرز نشینان بهبود وضعیت مناطق مرزی در این زمینه دغدغه اصلی فراکسیون واعضای آن است.
پیگیری حل مشکلات معیشتی مرز نشینان در جلسه فراکسیون سخنگوی فراکسیون مرز نشینان مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:حل مشکلات معیشتی مرز نشینان بهبود وضعیت مناطق مرزی در این زمینه دغدغه اصلی فراکسیون واعضای آن است. https://cdn.icana.ir/d/019/202006105526113651.jpg پیگیری,حل,مشکلات,معیشتی,مرز,نشینان,در,جلسه,فراکسیون Icana

شهریار حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  خاطر نشان کرد:امروز هیئت رئیسه فراکسیون به منظور پیگیری مصوبات جلسه مشترک اعضای این فراکسیون با معاون اول رئیس جمهور و بررسی پیشنهاد افزایش شعاع مرزی شهرهای مرزی و بهره مندی از مزایای فروش سوخت تشکیل جلسه داد.

وی افزود:یکی از اصلی ترین مشکلات مردم مرز نشین مسأله معیشت است که نیازمند اصلاح قانون و اتخاذ تصمیمات درست و اصولی برای حل این مشکل هستیم لذا دغدغه اصلی فراکسیون واعضای آن حل  این موضوع  است.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس  با اشاره به حوادث اخیر در منطقه سیستان و بلوچستان تصریح کرد: بدون شک مردم این منطقه قابل احترام و بزرگوار هستند و مسأله پیش آمده بحث مخالفت با نظام نیست بلکه ناشی از یک معضل معیشتی و اجتماعی است که تبدیل به مشکلات دیگری شده است  و قطعاً باید در زمینه برخورد با مردم مرز نشین تجدید نظر شود و حمایت های معیشتی بیشتری ازطریق تقویت بازار های مرزی و اصلاح قوانین معافیت های خاص از آنها انجام شود. 

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی  خاطر نشان کرد:صیانت از مرز های کشورمان با داشتن مرز وسیع آبی و خاکی نیازمند اعتبارات و امکانات فراوان است که امسال در بودجه سنواتی پیش بینی رشد نسباً مطلوبی در مقایسه با سال قبل برای این موضوع شد که امیدواریم بخشی از مشکلات در این زمینه از این طریق مرتفع شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet