خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/12/09 18:39:40
سرویس صحن
شریعتی در تذکر شفاهی؛

دولت اقتصاد کشور را به بیگانه گره زده است/تاخیر در تزریق ارز به جامعه تعمدی بوده است

نماینده مردم تهران در مجلس معتقد است دولت اقتصاد کشور را به بیگانه گره زده و ارز حاصل از فروش فرآورده های نفتی را با تاخیر به بازار تزریق کرده است.
دولت اقتصاد کشور را به بیگانه گره زده است/تاخیر در تزریق ارز به جامعه تعمدی بوده است نماینده مردم تهران در مجلس معتقد است دولت اقتصاد کشور را به بیگانه گره زده و ارز حاصل از فروش فرآورده های نفتی را با تاخیر به بازار تزریق کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/202102103207111064.jpg دولت,اقتصاد,کشور,را,به,بیگانه,گره,زده,است/تاخیر,در,تزریق,ارز,به,جامعه,تعمدی,بوده,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مالک شریعتی نیاسر در نشست علنی نوبت دوم امروز (شنبه، 9 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود، گفت: اینکه نماینده دولت در این جلسه حرف رئیس دفتر رئیس جمهور را پس می گیرد و به نوعی عذرخواهی می کند ایرادی نداشته و عقب نشینی کردن از حرف غلط پسندیده است اما اینکه آن را با چاشنی توهین به نمایندگان همراه کند به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

نماینده مردم تهران،ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: آیا اینکه فردی دائما از توهین به خودش گله می کند اتهام کذب گویی به نماینده در صحن علنی مجلس را توهین نمی داند؟ صحبت های آقای واعظی در صحن علنی در رابطه با ارز پخش خواهد شد که البته این صحبت ها تنها گفته ایشان در مصاحبه مطبوعاتی نبوده و بارها تکرار شده است از جمله در جلسه با صادرکنندگان اصفهان.

وی ادامه داد: آقای واعظی در جلسه با صادرکنندگان اصفهان گفتند که باید ارز موردنیاز را از محل صادرات می گرفتیم اما نتوانستیم و از صادرکنندگان گرفتیم ایشان در ادامه صحبت هایشان گفتند در گذشته 2.8 میلیون بشکه نفت می فروختیم اما امسال به 100 هزار بشکه رسیده و ارز کافی نداشتیم. از این رو مجبور شدیم که ارزمان را از محل دیگر تامین کنیم. وی در ادامه صحبت هایشان به صورت علنی به رسانه های بیگانه اشاره کرد اما بعد می گوید دولت این کار را انجام داده و تدبیر دولت برای اداره کشور بوده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با طرح این سوال از رئیس جمهور که آیا تدبیر اداره کشور، گران کردن ارز بوده است، اظهار کرد: آیا تدبیر اداره کشور این بوده که بورس را آنچنان به فلاکت برسانند که دولت تا 300 هزار میلیارد تومان از محل تراکنش ها، بودجه خود را جبران کند، مردم قضاوت خواهند کرد در این 7 سال و نیم چه کسی راست گفته و چه کسی دروغ گفته است.

شریعتی ادامه داد: از وعده 100 روزه حل مشکلات اقتصادی تا چرخیدن همزمان چرخ اقتصاد و چرخ سانتریفیوژها که هردوی آن ها نچرخید. همچنین وعده "آنچنان رونق اقتصادی ایجاد می کنم که مردم به 45 هزار و 500 تومان یارانه احتیاجی نداشته باشند" که البته واقعا هم احتیاجی ندارند چرا که قیمت ارز آنقدر بالا رفته که یارانه در زندگی مردم رقم قابل توجهی نیست.

وی به ماجرای نرخ ارز مطرح شده توسط رئیس دفتر رئیس جمهور اشاره کرد و گفت: چند ماه قبل در جلسه ای در دفتر رئیس مجلس با حضور وزرای اقتصادی، رئیس کل بانک مرکزی و برخی از نمایندگان به آقای همتی گفته شد که منابع ارزی کشور حاصل از فروش فرآورده های نفتی در برخی از حساب های داخلی دپو شده و با تاخیر در چرخه اقتصادی کشور وارد می شود که آقای همتی ابتدا تکذیب کرده  سپس گفتند اطلاعی ندارم اما پس از آنکه شماره حساب ها در بانک های دولتی و خصوصی را به ایشان نشان دادند موضوع را تائید کردند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: چرا این کار را با اقتصاد کشور کرده و اقتصاد را با اتفاقات خارجی پیوند زدید. مگر کالای اساسی که در گمرک 6 ماه دپو شد پس از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و پیروزی بایدن 6 روزه ترخیص نکردید؟ آیا این گره زدن اقتصاد کشور به بیگانه نبود، این حفظ استقلال اقتصادی کشور است که دولت به آن قسم یاد کرده است بحث ماده 234 در خصوص کالای اساسی در کمیسیون اقتصادی تصویب شده و در اوایل سال آینده به صحن علنی خواهد آمد، موضوع ارز را هم با جدیت پیگیری می کنیم چرا که حساب هایی که ارز در آن ها قرار داشته، برای ما کاملا روشن است./

پایان پیام

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet