خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/12/10 10:08:47
سرویس صحن
سلیمی در اخطار آیین نامه ای خطاب به نوبخت:

مجلس جای طرح شعارهای سیاسی از سوی دولت نیست

عضو هیأت رئیسه مجلس با اشاره به اظهارات نوبخت در صحن علنی، تصریح کرد: مجلس جای طرح شعارهای سیاسی از سوی دولت نیست.
مجلس جای طرح شعارهای سیاسی از سوی دولت نیست عضو هیأت رئیسه مجلس با اشاره به اظهارات نوبخت در صحن علنی، تصریح کرد: مجلس جای طرح شعارهای سیاسی از سوی دولت نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/202102103591509261.jpg مجلس,جای,طرح,شعارهای,سیاسی,از,سوی,دولت,نیست Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علیرضا سلیمی در نشست علنی امروز (یکشنبه 10 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی اصلاح بند (و) تبصره 2  بخش درآمدی لایحه بودجه سال 1400،  در اخطار آیین نامه ای با اشاره به اظهارات نوبخت در صحن علنی، عنوان کرد: در بند (و) لایحه ای که از جانب دولت به مجلس ارائه شده رقم 90 هزار میلیارد تومان گنجانده شده بود و این رقم را مجلس تا 150 هزار میلیارد افزایش داد.

نماینده مردم محلات در مجلس یازدهم ادامه داد: در حال حاضر بدهی تامین اجتماعی از دولت 320 هزار میلیارد تومان است، در حالیکه آقای نوبخت در اظهارات خود عنوان کرد که قصد پایین آوردن این رقم را ندارند، حال سوال اینجاست چرا در تنظیم لایحه با وجود این همه کارشناس و مشاور، رقم 90 هزار میلیارد تومان قید شده بود.

عضو هیات رئیسه مجلس تصریح کرد: از سوی دیگر دولت باید توضیح دهد که چرا همسان سازی حقوق بازنشستگان و رتبه بندی معلمان را که در قانون برنامه ششم نیز تاکید شده در لایحه آورده نشده و توسط دولت نیز اجرایی نشده است.

سلیمی اضافه کرد: لایحه رتبه بندی معلمان به تازگی در دولت در حال بررسی و نهایی شدن است، چرا این موارد اجرایی نشده است؟ آیا می دانید که امروز به افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی چه رقمی پرداخت می شود؟ چرا در ردیف های مربوط به این موضوعات در لایحه بودجه هیچ تغییراتی ایجاد نشده است؟

عضو هیات رئیسه مجلس یازدهم تاکید کرد: اینجا جای طرح شعارهای سیاسی نیست و بحث ما درخصوص بودجه کاملا کارشناسی و فنی است، لازم است که آقایان به یاد داشته باشند که چه بودجه ای را به مجلس ارائه کردند و امروز پشت تریبون چه اظهاراتی را بیان می کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet