خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/12/10 12:14:18
سرویس صحن
سیاهکلی در تذکر شفاهی:

انفال و ثروت های عمومی، درآمدی جدید و مغفول مانده است

نماینده مردم قزوین در مجلس با بیان اینکه انفال و ثروت های عمومی مانند زمین های رها شده، دریاها، دریاچه ها، رودخانه ها، آب های عمومی، کوه ها و... در اختیار دولت اسلامی است، اظهار کرد: باید براساس مصالح عامه نسبت به آن عمل شود و ترتیب استفاده از آن را نیز قانون مشخص می کند که متاسفانه در این زمینه قانون جامع و کاملی وجود ندارد.
انفال و ثروت های عمومی، درآمدی جدید و مغفول مانده است نماینده مردم قزوین در مجلس با بیان اینکه انفال و ثروت های عمومی مانند زمین های رها شده، دریاها، دریاچه ها، رودخانه ها، آب های عمومی، کوه ها و... در اختیار دولت اسلامی است، اظهار کرد: باید براساس مصالح عامه نسبت به آن عمل شود و ترتیب استفاده از آن را نیز قانون مشخص می کند که متاسفانه در این زمینه قانون جامع و کاملی وجود ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/202012109051130567.jpg انفال,و,ثروت,های,عمومی،,درآمدی,جدید,و,مغفول,مانده,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، لطف الله سیاهکلی در نشست علنی امروز (یکشنبه 10 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی  در تذکر شفاهی گفت: حدود دو هفته است که بحث درآمدهای دولت که عمدتاً شناخته شده است را مورد بحث و بررسی قرار داده ایم، متاسفانه دولت ها به دلیل آنکه نفت و گاز را در بخش درآمدی خود دارند، کمتر به درآمدهای جدید فکر می کنند.

نماینده مردم قزوین و آبیک در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اصل 45 قانون اساسی یکی از درآمدهای جدید است که کمتر به آن فکر شده، افزود: براساس این اصل انفال و ثروت های عمومی مانند زمین های رها شده، دریاها، دریاچه ها، رودخانه ها، آب های عمومی، کوه ها و... در اختیار دولت اسلامی است و باید براساس مصالح عامه نسبت به آن عمل شود و ترتیب استفاده از آن را نیز قانون مشخص می کند که متاسفانه در این زمینه قانون جامع و کاملی وجود ندارد.

وی تاکید کرد: اصل 45 قانون اساسی می تواند درآمد خوبی برای کشور ایجاد کند، اما به آن بی توجه بوده ایم و باید نسبت به اجرای این قانون اقدام شود تا مردم بتوانند براساس آن اجازه ساحل سازی در کنار دریاها، دریاچه ها و رودخانه ها که عمدتاً رها هستند، پیدا کنند.

سیاهکلی تصریح کرد: سیلاب ها هر ساله موجب خسارت های مالی و جانی زیادی شده و اگر بر اساس این قانون مهار شود، ضمن ایجاد اشتغال برای مردم می تواند زیباسازی و درآمدزایی برای دولت نیز داشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس همچنین با اشاره به نقص قوانین در موضوع بیشه های طبیعی گفت: قانون در این مورد به گونه ای نوشته شده که میان کشاورز و یک زمین خوار تمایضی را قائل نشده، بنابراین قضات در زمان مواجهه با چنین موضوعی که خواه زمین توسط یک کشاورز آباد شده یا توسط یک زمین خوار غصب شده، دستور قلع و قمع را می دهد، بنابراین قانون باید اصلاح شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet