هدر موبایل
1399/12/10 15:24:58
سرویس اقتصادی
شادمهر:

ایجاد منطقه آزاد تجاری اینچه برون سکوی پرش صادرات استان گلستان

نماینده گنبدکاووس در مجلس با بیان اینکه منطقه آزاد اینچه برون گلستان می تواند سکوی پرش صادرات استان و کشور باشد، گفت: از طریق این منطقه می‌توانیم ‌بخش عظیمی از تولیدات استان و کشور را به صورت خام یا فراوری شده به کشورهای آسیای میانه و تحت پیمان اوراسیا ارائه کنیم.
ایجاد منطقه آزاد تجاری اینچه برون سکوی پرش صادرات استان گلستان نماینده گنبدکاووس در مجلس با بیان اینکه منطقه آزاد اینچه برون گلستان می تواند سکوی پرش صادرات استان و کشور باشد، گفت: از طریق این منطقه می‌توانیم ‌بخش عظیمی از تولیدات استان و کشور را به صورت خام یا فراوری شده به کشورهای آسیای میانه و تحت پیمان اوراسیا ارائه کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/202011105264503340.jpg ایجاد,منطقه,آزاد,تجاری,اینچه,برون,سکوی,پرش,صادرات,استان,گلستان Icana

 امانقلیچ شادمهر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت؛ با بیان اینکه منطقه آزاد اینچه برون گلستان می تواند سکوی پرش صادرات استان و کشور باشد، گفت: با توجه به اینکه استان گلستان هویت کشاورزی داشته و در اغلب موارد هم در رتبه‌های بالای کشور است اما متاسفانه در خصوص شاخص های توسعه در رتبه پایین قرار داشته و تنها راهی که می‌تواند گره از مشکلات عمیق اجتماعی و اقتصادی استان باز کند، تصویب منطقه آزاد اینچه برون گلستان است.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با بیان اینکه منطقه آزاد اینچه برون گلستان چهار راه آسیای میانه است ، ادامه داد: بسیاری از کشورهای آسیای میانه به لحاظ علمی، پزشکی و صنعتی مصرف کننده هستندکه بازار بسیار خوبی برای ایران فراهم کرده است که اگر از آن بهره مند نشویم در اختیار سایر کشورها قرار خواهد گرفت. بنابر این را نجات استان گلستان و اقتصاد کشور ایجاد منطقه آزاد اینچه برون گلستان است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تمامی زیرساخت‌ها و بسترهای لازم برای گسترش صادرات با ایجاد منطقه آزاد اینچه برون وجود دارد، اظهار کرد: در حال حاضر تمامی زیرساخت‌‎های حمل و نقلی اعم از ریلی و هوایی برای ایجاد منطقه آزاد اینچه برون در کشور وجود دارد ضمن اینکه مناطق مورد نیاز فراهم شده و در اختیار دولت قرار گرفته و حتی به منابع مالی هم نیاز ندارد و تنها با تصویب منطقه آزاد اینچه برون بسیاری از مشکلات استان گلستان رفع خواهد شد.

وی ادامه داد: یقیناً با ایجاد منطقه آزاد در استان گلستان رشد اقتصادی قابل توجهی را در این استان شاهد خواهیم بود. از طریق این منطقه می‌توانیم ‌بخش عظیمی از تولیدات استان و کشور را به صورت خام یا فراوری شده به کشورهای آسیای میانه و تحت پیمان اوراسیا ارائه کنیم.

نماینده گنبد کاووس در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه منطقه آزاد اینچه برون گلستان می تواند سکوی پرش صادرات استان و کشور باشد افزود: استان گلستان و منطقه آزاد اینچه برون تنها را ورودی ایران به بازار کشورهای میانه و شرقی همچون کره و چین است از طرفی، ایجاد منطقه آزاد تجاری برای بی اثرسازی تحریم ها و توسعه اقتصادی کشور موثر است. /

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet