هدر موبایل
1399/12/10 15:19:24
سرویس اقتصادی
عسکری:

مطابق مصوبه مجلس؛ کشاورزان خسارت دیده سود و جریمه تسهیلات دریافتی را نمی‌پردازند

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس از بخشودگی سود و جریمه تسهیلات کشاورزان، دامداران، عشایر و کارگاه‌ها خسارت دیده از ابتدای سال ۹۴ طی مصوبه امروز مجلس خبر داد.
مطابق مصوبه مجلس؛ کشاورزان خسارت دیده سود و جریمه تسهیلات دریافتی را نمی‌پردازند عضو کمیسیون کشاورزی مجلس از بخشودگی سود و جریمه تسهیلات کشاورزان، دامداران، عشایر و کارگاه‌ها خسارت دیده از ابتدای سال ۹۴ طی مصوبه امروز مجلس خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/202006109818111106.jpg مطابق,مصوبه,مجلس؛,کشاورزان,خسارت,دیده,سود,و,جریمه,تسهیلات,دریافتی,را,نمی‌پردازند Icana

گروه اقتصادی- در جریان بررسی لایحه بودجه سال 1400 در صحن علنی نمایندگان خانه ملت، امروز، دولت را مکلف به بخشودگی سود، کارمزد و جریمه تسهیلات دریافتی از ابتدای سال ۹۴ کشاورزان، دامداران، مرغداران، عشایر، کارگاه‌ها و واحدهای صنایع تبدیلی- تکمیلی بخش کشاورزی خسارت دیده از حوادث غیرمترقبه و آسیب دیده از خشکسالی و امهال اصل آن به مدت ۳ سال کردند.

به همین منظور محمدجواد عسکری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، توضیح داد:  کشاورزان به دلیل حوادثی مانند خشکسالی و سرمازدگی توان پرداخت وام‌ها و سود و دیرکرد آن را ندارند اما براساس مصوبه مجلس، دولت تنها اصل وام دریافتی از ابتدای سال ۹۴ را دریافت کرده و سود و دیرکرد آن را می‌بخشد ضمن آنکه امهال اصل این وام‌ها به مدت ۳ سال خواهد بود.

نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بانک‌ها نمی‌توانند بهانه تراشی کرده و بگویند؛ این مصوبه شامل حال آن‌ها نمی‌شود یا اینکه بگویند؛ سقف آن پر شده و از عملیاتی کردن آن امتناع ورزند چراکه مجلس بر اجرای این مصوبه نظارت خواهد کرد.

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet