خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1399/12/11 10:35:40
سرویس اقتصادی
ساداتی نژاد:

قیمت بنزین حمل و نقل هوایی محصولات کشاورزی کاهش پیدا می‌کند

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، گفت: با تصویب بند الحاقی به تبصره یک لایحه بودجه سال ۱۴۰۰قیمت بنزین حمل و نقل هوایی محصولات کشاورزی از ۶ هزار تومان به ۶۰۰ تومان کاهش پیدا می‌کند.
قیمت بنزین حمل و نقل هوایی محصولات کشاورزی کاهش پیدا می‌کند رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، گفت: با تصویب بند الحاقی به تبصره یک لایحه بودجه سال 1400قیمت بنزین حمل و نقل هوایی محصولات کشاورزی از 6 هزار تومان به 600 تومان کاهش پیدا می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/202102100548069333.jpg قیمت,بنزین,حمل,و,نقل,هوایی,محصولات,کشاورزی,کاهش,پیدا,می‌کند Icana

سیدجواد ساداتی‌نژاد رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص مصوبه روز گذشته در لایحه بودجه در خصوص یارانه سوخت حمل و نقل هوایی محصولات کشاورزی، گفت: در بند الحاقی به تبصره یک لایحه بودجه موضوع بسیار مهمی در زمینه صادرات محصولات کشاورزی به کشورهای همسایه و اتحادیه اوراسیا مطرح شد که با حمایت نمایندگان رای لازم را کسب کرد.

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در حال حاضر 500 هزار تن سیب، 400 هزار تن پیاز، 500 هزار تن گوجه فرنگی مازاد در کشور وجود دارد، ادامه داد: بسیار دردناک است که کشاورزان علی رغم تلاش و هزینه فراوان مجبور به دور ریز محصولات تولیدی خود شوند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در کنار جهش تولید باید برای محصولات کشاورزی مازاد کشاورزی بازاریابی کنیم، عنوان کرد: صادرات محصولات کشاورزی باید ساماندهی شود، حدود 700میلیون نفر در اطراف کشور ما زندگی می‌کنند که می‌توانیم نیاز آنها به محصولات کشاورزی را تامین کنیم.

 

حمل و نقل هوایی محصولات کشاورزی

 

ساداتی‌نژاد با بیان اینکه باید شرایطی برای صادرات محصولات تازه خوری به کشورهای همسایه فراهم شود، گفت: بخشی از محصولات کشاورزی از طریق مرز آذربایجان صادر می‌شود که با بسته شدن چند روزه مرز، تمامی محصولات کشاورزی از بین می‌رود و تاجر ایرانی مجبور به فروش کالای خود با قیمت بسیار پایین می‌شود.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در جریان چهارده نظارت میدانی کمیسیون از استان‌های مختلف شاهد مشکلات صادرات محصولات کشاورزی بوده‌ایم، عنوان کرد: باید بتوانیم شرایط صادرات محصولات کشاورزی از طریق دریایی، هوایی و ریلی فراهم کنیم، متاسفانه قیمت بنزین حمل و نقل هوایی مسافر هر لیتر  600تومان و برای محصولات کشاورزی 6 هزار تومان محاسبه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه با توجه به نرخ بالای قیمت بنزین برای حمل و نقل هوایی کالا صادرات محصولات کشاورزی از این طریق صرفه اقتصادی نداشت، ادامه داد: در بند الحاقی به تبصره یک لایحه بودجه سال 1400 پیشنهاد دادیم که یارانه بنزین حمل و نقل هوایی بار یا کارگو با قیمت حمل و نقل مسافر به صورت برابر و یکسان محاسبه شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: همسان سازی نرخ بنزین حمل و نقل هوایی مسافر و کالا حوزه صادرات محصولات کشاورزی به کشورهای همسایه را تقویت و مسیر ترانزیت زمینی صادرات محصولات کشاورزی را نیز تسهیل می‌کند./

پایان پیام

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet