شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1399/12/12 14:33:07
سرویس سیاسی
رضا زاده :

ضعف دیپلماسی خارجی موجب عدم تحقق ساماندهی کوله‌بران شده است

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ضعف دیپلماسی خارجی در ارتباط با کشور های همسایه موجب عدم تحقق ساماندهی کوله بران شده است.
ضعف دیپلماسی خارجی موجب عدم تحقق ساماندهی کوله‌بران شده است عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ضعف دیپلماسی خارجی در ارتباط با کشور های همسایه موجب عدم تحقق ساماندهی کوله بران شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/202101109490006098.jpg ضعف,دیپلماسی,خارجی,موجب,عدم,تحقق,ساماندهی,کوله‌بران,شده,است Icana

یعقوب رضا زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نقش دیپلماسی منطقه‌ای در حل مشکلات کوله بری در کشور گفت: کوله‌بران افرادی هستند که برای تامین معیشت زندگی خودشان مجبورند در زمستان با عبور از طوفان‌های سهمگین، تند بادها و ریزش بهمن‌ها اقدام به جابجایی بار کنند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: دولت با سیاستگذاری دقیق و هوشمندانه ضمن ساماندهی کوله‌بران بازارچه‌های مرزی را فعال کند لذا در اولین گام باید به مرزنشینان کارت کوله بری بدهد.

وی افزود: کوله‌بران با فعالیت تحت نظر دولت می‌توانند با عبور از مناطق سبز که قبلا مورد توافق با کشورهای همسایه قرار گرفته معیشت زندگی خودشان را تامین کنند.

رضازاده بیان کرد: در صورتی که چنین اتفاقی رخ ندهد کوله بران برای تامین معیشت زندگی مجبور به عبور از راه های صعب العبور و مناطقی هستند که هنوز به طور کامل از مین‌ها و تله‌های به جا مانده از هشت سال دفاع مقدس پاکسازی نشده اند لذا ممکن است جان خود را از دست بدهد یا دچار نقص عضو شوند.

وی تاکید کرد: در بحث ساماندهی فعالیت کوله بران،وزارت کشور تنها مسئول نیست بلکه نقش وزارت امورخارجه در این موضوع پر رنگ تر از بقیه است به این دلیل که باید دیپلماسی فعال تری با کشور های همسایه داشته باشد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: وزارت کشور با ساماندهی کوله بران کاملا موافق است اما ضعف در دیپلماسی خارجی موجب عدم تحقق این امر مهم شده است.

وی اظهار کرد: اخیرا با وزیر کشور در این رابطه گفتگو داشتم وی گفت که بایستی وزارت امورخارجه متولی اصلی امر ساماندهی کولبه بران شود و اقدام به اخذ موافقت همسایگان را بگیرد سپس ما اقدامات لازم را در این زمینه انجام خواهیم داد./

پایان پیام  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet