شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1399/12/11 15:31:46
سرویس صحن
آرامی در تذکر شفاهی:

تنظیم لایحه بودجه باید بر اساس عدالت باشد

نماینده مردم بندرعباس گفت: اساس تنظیم لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ بر اساس اصل عدالت باید باشد و همه نیز به دنبال اجرای عدالت هستند لذا این شیوه‌ای که هر دفعه یک شهر را در لایحه بودجه بگنجانیم، موضوع مطلوبی نیست.
تنظیم لایحه بودجه باید بر اساس عدالت باشد نماینده مردم بندرعباس گفت: اساس تنظیم لایحه بودجه سال 1400 بر اساس اصل عدالت باید باشد و همه نیز به دنبال اجرای عدالت هستند لذا این شیوه‌ای که هر دفعه یک شهر را در لایحه بودجه بگنجانیم، موضوع مطلوبی نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/202008107907877700.jpg تنظیم,لایحه,بودجه,باید,بر,اساس,عدالت,باشد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، منصور آرامی در نشست علنی نوبت دوم امروز (دوشنبه 11 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه ۱۴۰۰؛ در تذکر شفاهی خود گفت: اساس تنظیم لایحه بودجه سال 1400 بر اساس اصل عدالت باید باشد و همه نیز به دنبال اجرای عدالت هستند لذا این شیوه‌ای که هر دفعه یک شهر را در لایحه بودجه بگنجانیم، موضوع مطلوبی نیست.

نماینده مردم بندرعباس ،قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر در مجلس افزود: بند هیچ مخالفتی با اینکه کاری در منطقه‌ای صورت بگیرد، ندارم و به دلیل شغلی که داشته‌ام به همه جای این مرز و بوم را سفر کرده‌ام.

وی اظهار کرد: در بحث گازرسانی شرق هرمزگان و سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان به لحاظ محرومیت شبیه به هم هستند و هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند و هر کسی که چنین موضوعی را مشاهده نکرده می‌تواند با یک سفر به این مناطق واقعیت‌ها را درک کند بنابراین جنوب کرمان و شرق هرمزگان بدتر از چابهار هستند.

آرامی تأکید کرد: منطقی نیست که برای لایحه بودجه احساسی عمل کنیم و یک چیزی را با احساس در لایحه بودجه بگنجانیم و بعد بگوییم محرومیت برطرف شده است. ما مناطقی را در کشور داریم که به مراتب از زاهدان بدتر هستند و حتی در همین تهران هم مناطقی اینچنینی وجود دارد لذا باید منطقی به موضوع نگاه کرد و این پیشنهاد با اصل 3 و 48 قانون اساسی منافات دارد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی در پاسخ به تذکر منصور آرامی گفت: حرف شما صحیح است، ما باید به مناطق محروم حداقل آنهایی که مشابهت دارند را یکسان در نظر بگیریم اما پیشنهادی که همکاران ثبت کرده بودند فقط اسم یک شهر را پیشنهاد داده بودند.

وی افزود: اگر این دغدغه را دوستان داشتند می‌توانستند پیشنهاد خود را در مهلت قانونی ثبت می‌کردند که ما نیز به آنها هم رسیدگی می کردیم، لذا این پیشنهاد از سوی همکارامان از سیستان و بلوچستان بود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet