هدر اصلی
1399/12/11 16:08:48
سرویس سیاسی
ظریف در نشست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

آمریکا تا تعهداتش را انجام ندهد، حق ندارد به برجام برگردد

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به صحبت های ظریف درباره پیشنهاد حضور ایالات متحده در نشست اعضای برجام، گفت: وزیر امورخارجه تاکید کرد «آمریکا تا تعهداتش را انجام ندهد، حق ندارد به برجام برگردد.»
آمریکا تا تعهداتش را انجام ندهد، حق ندارد به برجام برگردد سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به صحبت های ظریف درباره پیشنهاد حضور ایالات متحده در نشست اعضای برجام، گفت: وزیر امورخارجه تاکید کرد «آمریکا تا تعهداتش را انجام ندهد، حق ندارد به برجام برگردد.» https://cdn.icana.ir/d/019/202103104873185798.jpg آمریکا,تا,تعهداتش,را,انجام,ندهد،,حق,ندارد,به,برجام,برگردد Icana

ابوالفضل عمویی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نشست امروز( دوشنبه 11 اسفندماه) کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با وزیر امور خارجه، گفت: جلسه فوق العاده کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی جهت پیگیری اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم، صبح امروز با حضور دکتر ظریف، وزیر امور خارجه برگزار شد. 

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس بیان کرد: در این جلسه وزیر امور خارجه در تشریح روند اجرای قانون اقدام راهبردی توسط دولت تاکید کرد: که مواد مختلف قانون، بر اساس زمانبندی آن در حال اجراست. 

وی ادامه داد: وزیر با اشاره به اجرای ماده ۶ قانون، گفت که نمایندگی جمهوری اسلامی در وین، روز ۲۷ مهرماه نامه توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را به مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی ارائه کرد. پس از آن مدیرکل برای بررسی نحوه ادامه همکاری ایران و آژانس پس از اجرای قانون و در چارچوب پادمان، با پیشنهادهایی به تهران سفر کرد. از قبل به وی تاکید شده بود که اجرای قانون متوقف نخواهد شد. 

این نماینده مجلس اظهار داشت: آقای گروسی در سفر به تهران و در مذاکرات فنی با سازمان انرژی اتمی، در راستای بازگشت پذیری اقدام ایران، پیشنهاد داد که اطلاعات دوربین های پروتکل الحاقی در داخل ایران حفظ شود و اگر ظرف ۳ ماه طرف غربی تحریم ها را لغو کرد، با نظر ایران بتواند برای تداوم داده ها به آن‌ها دسترسی پیدا کنند.

عمویی با اشاره به صحبت های وزیر بیان کرد: ظریف خاطرنشان کرد که براساس تفاهم مدیرکل آژانس و سازمان انرژی اتمی، اگر در این مدت به توافقی نرسیم، این اطلاعات از بین خواهد رفت. همچنین وزیر امور خارجه در این جلسه، گزارشی از آخرین تحولات شورای حکام آژانس هم ارائه کرد و اظهار داشت که چنانچه در جلسه شورای حکام قطعنامه تخریبی علیه ایران صادر شود، ایران واکنش جدی نشان خواهد داد. همچنین ظریف درباره پیشنهاد حضور ایالات متحده در نشست اعضای برجام گفت: «آمریکا تا تعهداتش را انجام ندهد، حق ندارد به برجام برگردد.» 

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان کرد: در این نشست، نمایندگان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هم با طرح دیدگاه ها و سوالات خود در مورد نحوه اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم، بر اجرای دقیق این قانون تاکید کردند. همچنین درباره تشکیل جلسات کارشناسی بین دولت و مجلس برای مواجهه هماهنگ با زیاده خواهی های آمریکا و اروپا گفتگو شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet