هدر موبایل
1399/12/11 18:10:05
سرویس صحن
در جریان بررسی بخش هزینه ای لایحه بودجه 1400؛

تکلیف وزارت نفت برای استفاده از بخش خصوصی جهت توسعه میادین مشترک نفتی

نمایندگان با در اولویت قرار گرفتن میادین مشترک نفتی در طرح های توسعه ای وزارت نفت موافقت کردند.
تکلیف وزارت نفت برای استفاده از بخش خصوصی جهت توسعه میادین مشترک نفتی نمایندگان با در اولویت قرار گرفتن میادین مشترک نفتی در طرح های توسعه ای وزارت نفت موافقت کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/202103107509134020.jpg تکلیف,وزارت,نفت,برای,استفاده,از,بخش,خصوصی,جهت,توسعه,میادین,مشترک,نفتی Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی نوبت دوم امروز (دوشنبه، 11اسفندماه) مجلس شورای اسلامی با الحاق یک بند به تبصره 5 درباره ضرورت توجه به برداشت از میادین نفتی مشترک با کشورهای همسایه با 108 رأی موافق، 68 رأی مخالف و 9 رأی ممتنع از 206 نماینده حاضر در صحن علنی موافقت کردند.

براساس این بند پیشنهادی وزارت نفت از طریق بخش های خصوصی، تعاونی و نهادهای عمومی غیردولتی مکلف است در طرح های توسعه ای ابتدائا با اولویت میادین مشترک نفتی به نحوی عمل نماید که فرصت های بهره برداری به نفع جمهوری اسلامی کاملا و به موقع صیانت شود و هرگونه تاخیر در اجرا یا اجرای ناقص این حکم به تناسب تخلف و جرم محسوب می شود که در مراجع قانونی و ذی صلاح قابل رسیدگی است.

براساس این گزارش علی خضریان در توضیح پیشنهاد خود، یادآور شد: تولید و توسعه از میادین مشترک نفتی و گازی با کشورهای همسایه یکی از راهبردهای اساسی جمهوری اسلامی ایران در عرصه انرژی است و متاسفانه کشورهای همسایه از فقدان ساز وکار مشخص تولید از میادین مشترک سوءاستفاده کرده و با شتاب بخشیدن به تولید منابع نفتی و گازی ما را به یغما می برند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: آقای بیژن زنگنه علیرغم وجود برنامه های قبلی و مصوب آن وزارتخانه با بی توجهی مهاجرت منابع خدادادی کشور به سوی کشورهای همسایه را نظاره می کند.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با گذشت 7 سال از وزارت آقای زنگنه با وجود برنامه مربوط به برداشت منابع از میادین فرزاد A و B و فاز 11 پارس جنوبی نه تنها اقدام موثری جهت توسعه و تولید از این میادین انجام نگرفته بلکه قراردادها و توافق نامه های منعقد شده با پیمانکاران داخلی نیز فسخ شده است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet