هدر موبایل
1399/12/12 12:26:19
سرویس اجتماعی
محسنی‌بندپی خبر داد:

تلاش برای پیش‌بینی ردیف مستقل در بودجه 1400 برای حمایت از بیماران نادر

عضو کمیسیون بهداشت مجلس با اشاره به مصوبه حمایتی امروز مجلس از بیماران نادر، گفت: البته پیشنهاد دیگری برای حمایت از این قشر بیماران وجود دارد که هنوز مطرح نشده و بر اساس آن ردیف مستقل حمایتی در نظر گرفته می‌شود.
تلاش برای پیش‌بینی ردیف مستقل در بودجه 1400 برای حمایت از بیماران نادر عضو کمیسیون بهداشت مجلس با اشاره به مصوبه حمایتی امروز مجلس از بیماران نادر، گفت: البته پیشنهاد دیگری برای حمایت از این قشر بیماران وجود دارد که هنوز مطرح نشده و بر اساس آن ردیف مستقل حمایتی در نظر گرفته می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/202009106489009442.jpg تلاش,برای,پیش‌بینی,ردیف,مستقل,در,بودجه,1400,برای,حمایت,از,بیماران,نادر Icana

محمدعلی محسنی بندپی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در مورد مصوبه امروز مجلس مبنی بر هزینه بخشی از عوارض گمرکی واردات لوازم آرایشی برای بیماری‌های نادر، گفت: در بند ( ز ) تبصره 6 وجود یا عدم وجود واردات لوازم آرایشی یا افزایش عوارض گمرکی یا سود بازرگانی مدنظر نبود و چیزی که به عنوان ابهام در این بند مطرح شد این بود که به تعداد معدودی از بیماری‌ها اشاره شده بود که باعث می‌شد حق بیماران دیگری که از بیماری نادر رنج می‌برند ضایع شود؛ در واقع در بند مذکور تعدادی از بیماران نادر ذکر شدند و این اقدام نوعی بی عدالتی محسوب می‌شد.

نماینده مردم چالوس، نوشهر و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی، افزود: عدالت اجتماعی و حذف اختلاف طبقاتی مورد توجه نمایندگان بود از این رو واژه "از جمله را" در بند اضافه کردیم تا همه بیمارانی که از بیماران سخت رنج می‌برند و درمانشان طولانی مدت و گران قیمت است بتوانند از مزایای آن بهره‌مند شود.

وی ادامه داد: اینکه این درآمدها محقق می‌شود یا نمی‌شود و چقدر پول در قالب بند ( ز ) تبصره 6 محقق خواهد شد و به حساب هیات امنای صرفه‌جویی ارزی واریز می‌شود مهم نیست بلکه مهم این است که مقدار پول و درآمدی که محقق می‌شود به عدالت میان بیماران تقسیم شود؛ اینکه دو بیمار از بیماری‌های متفاوتی که در یک گروه قرار گیرند یکی از امتیازات قانون بودجه کشور برخوردار شوند و دیگری برخوردار نشوند عین بی عدالتی بود.

محسنی بندپی یادآور شد: پیشنهاد دیگری به منظور حمایت از بیماران نادر برای الحاق به جدول شماره 20 لایحه بودجه 1400 وجود دارد که هنوز مطرح نشده و در آنجا ذکر شده که ردیف مستقلی حمایتی در نظر گرفته شود البته چون درآمدها در لایحه بودجه ناپایدار است و مصارف یا هزینه‌ها قطعی است نمی‌خواهیم در سال 1400 فشار مالی دولت را سنگین‌تر کنیم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای افزود: در سال‌های بعد تلاش خواهیم کرد به منابع درآمدی بند ( ز ) تبصره 6 اضافه کنیم تا بیماران بتوانند با آرامش بیشتری درمان خود را دنبال کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet