شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1399/12/16 09:12:39
سرویس سیاسی
بامیری با اشاره به اظهارات وزیر کشور:

دولت وعده ارزیابی فوری استان‌ها برای اجرای تقسیمات کشوری را به مجلس داده است

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور مجلس با یادآوری اظهارات وزیر کشور در جلسه پاسخ به سوال نمایندگان در کمیسیون، گفت: پیش از این دولت وعده داد تا متفاوت از سنوات گذشته با فوریت وضعیت استان‌ها را برای اجرای تقسیمات کشوری بررسی کند.
دولت وعده ارزیابی فوری استان‌ها برای اجرای تقسیمات کشوری را به مجلس داده است نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور مجلس با یادآوری اظهارات وزیر کشور در جلسه پاسخ به سوال نمایندگان در کمیسیون، گفت: پیش از این دولت وعده داد تا متفاوت از سنوات گذشته با فوریت وضعیت استان‌ها را برای اجرای تقسیمات کشوری بررسی کند. https://cdn.icana.ir/d/019/202006101724199611.jpg دولت,وعده,ارزیابی,فوری,استان‌ها,برای,اجرای,تقسیمات,کشوری,را,به,مجلس,داده,است Icana

حسین بامیری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر اهمیت اصلاح قانون تقسیمات کشوری، گفت: اصلاح این قانون یکی از مطالبات به حق مردم، شهرها و استان‌های دارای شاخص‌های جمعیتی و سایر مولفه‌های اصلی است. در این زمینه خلاء‌های بسیاری وجود دارد و دولت باید ارزیابی دقیق از همه حوزه‌های و مناطق داشته باشد.

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی، افزود: اصلاح قانون تقسیمات کشوری نیاز به تسریع در رسیدگی دارد، وزارت کشور در این زمینه مسئولیت‌هایی دارد که با جدیت باید آنها را دنبال کند، هیات دولت هم باید همراهی لازم را با وزارت کشور داشته باشد. مجلس یازدهم همراهی با رویکرد تسهیل گری و هم افزایی را دارد.

نماینده مردم لردگان و خانمیرزا در مجلس یازدهم، یادآور شد: موانعی پیش روی اصلاح این قانون وجود دارد که مجلس آماده رفع موانع قانونی است، دولت باید هر چه سریعتر لایحه اصلاح قانون تقسیمات کشوری را به مجلس ارسال کند.

بامیری معتقد است: در برخی از استان‌ها ظرفیت و زیرساخت لازم برای اجرای تقسیمات کشوری وجود دارد، دولت می‌تواند این مناطق را در اولویت قرار دهد و نباید با یک چشم به همه استان‌ها نگاه کند. البته دولت باید عزم خود را جزم کند و با همکاری مجلس گام موثری بردارد.

وی با اشاره به جلسات اخیر کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها با وزیر کشور، گفت: در جلسه طرح سوال تعدادی نمایندگان از وزیر کشور، به موضوع تقسیمات کشوری با رویکرد ساماندهی این موضوع پرداخته شد لذا قرار شد تا دولت متفاوت از سنوات گذشته پارامترهایی که برخی از بخش‌ها برای تبدیل به شهر و شهرستان دارند، مورد توجه قرار دهد و اشکالات با فوریت به مراکز استان‌ها و به تبع به بخشداری‌ها و فرمانداری‌ها و بازخورد آن به استانداری‌ها داده شود و در دستور کار خود قرار گیرد.

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس یازدهم افزود: نمایندگان در قالب طرح سوال از وزیر کشور به این موضوع پرداختند. مجموعه اقدامات باید به مجلس گزارش داده شود و مجموعه موانع و نواقص را مرتفع کنند. در مجموع نگاه‌ها به تقسیمات کشوری مثبت است و امیدواریم اهتمام جدی در این زمینه داشته باشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet