خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/12/12 21:07:14
سرویس صحن
سلیمی در اخطار قانون اساسی؛

FATF برای اعمال فشار به ایران طراحی شده است/ گردانندگان FATF در صورت صداقت اطلاعات عاملان ترور شهیدان بزرگ ایران را اعلام کنند

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس با بیان اینکه FATF طراحی شده برای اعمال فشار به ایران، گفت: گرانندگان FATF اگر صداقت دارند و معتقدند این معاهده برای مبارزه با تروریست است ابتدا اطلاعات ترورکنندگان شهیدان بزرگ ایران را در اختیار ما قرار دهند.
FATF برای اعمال فشار به ایران طراحی شده است/ گردانندگان FATF در صورت صداقت اطلاعات عاملان ترور شهیدان بزرگ ایران را اعلام کنند نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس با بیان اینکه FATF طراحی شده برای اعمال فشار به ایران، گفت: گرانندگان FATF اگر صداقت دارند و معتقدند این معاهده برای مبارزه با تروریست است ابتدا اطلاعات ترورکنندگان شهیدان بزرگ ایران را در اختیار ما قرار دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/202102103591509261.jpg FATF,برای,اعمال,فشار,به,ایران,طراحی,شده,است/,گردانندگان,FATF,در,صورت,صداقت,اطلاعات,عاملان,ترور,شهیدان,بزرگ,ایران,را,اعلام,کنند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علیرضا سلیمی در نشست علنی نوبت سوم امروز (سه‌شنبه 12اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی، در اخطار قانون اساسی به استناد اصل (3) بند (5) در خصوص طرد کامل استعمار و جلوگیری از نفوذ اجانب به موضوع FATF اشاره کرد و گفت: بر اساس کنوانسیون معاهدات وین حق شرط در این نوع قراردادهای بین‌المللی نافذ نیست، برخی که ادعای حقوقدانی می‌کنند علیرغم اینکه می‌دانند کنوانسیون وین مادر کنوانسیون‌ها بوده و در سال 69 مصوب شده و امکان حق شرط در آن وجود ندارد.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر گردانندگان FATF صداقت دارند و می‌گویند این معاهده برای مبارزه با تروریست است، ابتدا اطلاعات کسانی که شهید سلیمانی، شهید فخری‌زاده را ترور کردند را در اختیار ما بگذارند؛ چرا ساکتند. اگر بر این باور هستند اطلاعات افرادی را که امروز در کشورهای خودشان حضور دارند و شهید بهشتی و مطهری را ترور کردند را در اختیار ما قرار دهند.

وی افزود: آمریکا صراحتاً اعلام کرده است که بن سلمان دستور قتل خاشوقچی را داده است اما چه برخوردی با عربستان داشتند؟ این نشان می‌دهد که این سازمان‌ها ساخته شده‌اند برای اینکه به ما فشار بیاورند. مصر حق شرط قائل شد، آنها نپذیرفتند حال چرا این موارد را فراموش کردند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: امروز طی یک بیانیه فنی و حقوقی از مجمع تشخیص مصلحت نظام درخواست کردیم که تحت تأثیر فشارهای رسانه‌ها قرار نگیرند، مگر آقای رئیس جمهور و همچنین آقای ظریف در مجلس نگفتند که هیچ تضمینی برای باز شدن فضای مبادلات بانکی پس از تأیید FATF وجود ندارد. حال چه ضرورتی دارد که این معاهده را بپذیریم.

سلیمی تصریح کرد: دولت اعلام کرد به دلیل نپیوستن به FATF امکان انتقال پول برای خرید واکسن وجود ندارد اما پس از چند روز این پول را انتقال دادند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet