هدر موبایل
1399/12/13 12:12:47
سرویس استان ها
حسین زاده تاکیدکرد:

رونق کسب و کار روستایی با توسعه اینترنت

نماینده مردم  لارستان در مجلس با بیان اینکه بررسی وضعیت نامناسب اینترنت در روستای قلات و شهرک توحید در دستور کار قرار گرفت،گفت:رونق کسب و کار روستایی با توسعه اینترنت همخوانی دارد.
رونق کسب و کار روستایی با توسعه اینترنت نماینده مردم  لارستان در مجلس با بیان اینکه بررسی وضعیت نامناسب اینترنت در روستای قلات و شهرک توحید در دستور کار قرار گرفت،گفت:رونق کسب و کار روستایی با توسعه اینترنت همخوانی دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/202006100001729945.jpg رونق,کسب,و,کار,روستایی,با,,توسعه,اینترنت Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حسین حسین زاده در تشریح دیدار با   آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، وعده داد که تا پایان اردیبهشت سال ۱۴۰۰ و پیش از آنکه دولت دوازدهم به پایان برسد، تمامی روستاهای جنوب استان فارس که بیش از ۲۰ خانوار جمعیت دارند دارای اینترنت خواهند شد.

نماینده مردم لارستان، خنج، گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دراین دیدار، لیستی از روستاها که فاقد اینترنت و یا دچار پوشش ضعیف اینترنت هستند در اختیار وزیر ارتباطات قرارگرفت.

 وی ادامه داد:روستاهای فرشته‌جان، بیخویه، جلال آباد، شت‌وان، اوه، علی‌آباد اوکشی، بختیارویه، بلوچی، شاه قطب‌الدین، مسیح آباد، کهنه برهان، کشکوه و رمی‌آباد از جمله روستاهایی بودند که در لیست نماینده مردم لارستان، خنج، گراش و اوز قرار داشتند.

حسین زاده افزود: در این دیدار بر لزوم تسریع در انجام BTS جدید شهر محمله، تعویض ریپیتر روستای لاغر به سایت BTS همراه اول، تعویض BTS روستاهای کورده و کهنویه به BTS جدید 4G و نصب لاین ترمینال روستاهای چاه‌طوس، آشنا و مز جهت افزایش پهنای باند اینترنت نیز تاکید شد.

نماینده مردم  لارستان   در  مجلس افزود :از وزیر ارتباطات درخواست شد تا در انجام BTS جدید شهر محمله سرعت عمل صورت بگیرد و تعویض ریپیتر روستای لاغر به سایت BTS همراه اول، تعویض BTS روستاهای کورده و کهنویه به BTS جدید 4G و نصب لاین ترمینال روستاهای چاه طوس، آشنا و مز جهت افزایش پهنای باند انجام بگیرد.

وی افزود: همچنین در این جلسه تقاضا شد تا به عدم توسعه خطوط تلفن ثابت در فیشور، کوره و محلاتی از شهر اوز، آنتن‌دهی بسیار ضعیف و عدم پوشش آنتن تلفن همراه در بیشتر نقاط شهرک توحید و روستاهای هود و اسلام‌آباد و وضعیت نامناسب اینترنت در روستای قلات و شهرک توحید رسیدگی شود.

 وی ادامه داد :با توسعه اینترنت در روستاهای منطقه، روستائیان می‌توانند به کسب و کارهای اینترنتی بپردازند و محصولات خود را از طریق فروشگاه‌های اینترنتی و برخط به فروش برسانند و همچنین دانش‌آموزان این روستاها در شرایط شیوع ویروس کرونا و عدم برگزاری کلاس‌ها به صورت حضوری به راحتی می‌توانند به سامانه شاد دسترسی داشته باشند. ضمن اینکه یکی از مولفه‌های اساسی توسعه هر منطقه و شهرستان، توسعه زیرساخت‌های ارتباطاتی و اینترنتی است.

 نماینده مردم لارستان در مجلس یادآورشد :عدم برخورداری برخی مناطق از تلفن ثابت و آنتن‌دهی ضعیف خطوط همراه اول و ایرانسل در برخی روستاها و محلات نیز موجب شده تا در ارتباط مردم با یکدیگر و انجام کسب و کارها خلل‌هایی به وجود آید./

پایان پیام 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet