خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/12/13 20:06:37
سرویس اقتصادی
سیاهکلی مطرح کرد:

انتقاد از قیمت دنا در طرح فروش فوری/قیمت گذاری‌ خودروسازان یک طرفه است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ضمن بیان اینکه قیمت اعلام شده برای خودروی دنا در طرح فروش فوری پذیرفتنی نیست می‌گوید این قیمت گذاری‌ها غیرکاشناسی بوده و یک طرفه است.
انتقاد از قیمت دنا در طرح فروش فوری/قیمت گذاری‌ خودروسازان یک طرفه است عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ضمن بیان اینکه قیمت اعلام شده برای خودروی دنا در طرح فروش فوری پذیرفتنی نیست می‌گوید این قیمت گذاری‌ها غیرکاشناسی بوده و یک طرفه است. https://cdn.icana.ir/d/019/202010100522525459.jpg انتقاد,از,قیمت,دنا,در,طرح,فروش,فوری/قیمت,گذاری‌,خودروسازان,یک,طرفه,است Icana

لطف اله سیاه کلی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت‌ درباره قیمت دنا در طرح فروش فوری ایران خودرو، گفت: این قیمت گذاری‌ها غیرکاشناسی بوده و یک طرفه است و از مردم، مصرف کنندگان، کمیسیون تخصصی صنایع و معادن مجلس و بسیاری از کارشناسان نظرخواهی نشده است.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی سازوکار کنونی قیمت گذاری خودرو را روشی نادرست ارزیابی کرد و افزود: نباید به دلیل وجود انحصار در صنعت خودرو، خودروسازان سلیقه ای عمل کرده و از قانون و شرایط سوءاستفاده کنند.

وی با بیان اینکه قیمت اعلام شده برای خودرو دنا پذیرفتنی نیست، اضافه کرد: اگر انحصار در صنعت خودرو وجود نداشت، خودروسازان نمی‌توانستند قیمت‌های این‌چنینی را برای محصولات خود تعیین کنند زیرا بازار توسط رقبا تنظیم می‌شد. زمانیکه میدان را از سایر شرکت‌های خودروسازی خالی می‌کنیم، قیمت‌های کنونی ایجاد می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم درباره راهکارهای لازم برای شکست انحصار خودروسازان، ادامه داد: در حال حاضر خودرو به کالایی اساسی و ابزار زندگی مردم تبدیل شده است و شرایط همانند گذشته که یک خودرو برای تمام خانواده کافی بود، نیست.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینکه با حضور بخش خصوصی در صنعت خودرو تنظیم بازار، تعدیل قیمت‌ها و ارتقا کیفیت محقق شده و خودروسازان برای جذب مخاطب با یکدیگر رقابت می‌کنند، تصریح کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت باید با اعلام عمومی، امکان ورود شرکت‌هایی که توانایی تولید خودرو را دارند، فراهم کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet