خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/12/13 20:37:01
سرویس صحن
در جریان بررسی بخش هزینه ای لایحه بودجه ۱۴۰۰ مصوب شد؛

اختصاص اعتبار برای تجهیز و آماده سازی سالن های فرهنگی، ورزشی و امدادی بسیج

نمایندگان مجلس با اختصاص اعتبار از محل اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای دستگاه های اجرایی برای تجهیز و آماده سازی سالن های فرهنگی، ورزشی و امدادی بسیج موافقت کردند.
اختصاص اعتبار برای تجهیز و آماده سازی سالن های فرهنگی، ورزشی و امدادی بسیج نمایندگان مجلس با اختصاص اعتبار از محل اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای دستگاه های اجرایی برای تجهیز و آماده سازی سالن های فرهنگی، ورزشی و امدادی بسیج موافقت کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/119642.jpg اختصاص,اعتبار,برای,تجهیز,و,آماده,سازی,سالن,های,فرهنگی،,ورزشی,و,امدادی,بسیج Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی نوبت سوم امروز (چهار‌شنبه، 13 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال 1400، با الحاق یک بند به ردیف یک تبصره (19) ماده واحده لایحه بودجه با 129 رأی موافق، 48 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از مجموع 218 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

الحاق این بند به ردیف یک تبصره 19 پیشنهاد محمدصالح جوکار رئیس کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس بود که به تصویب رسید.

متن بند الحاقی به ردیف یک به شرح ذیل است:

یک درصد از اعتبارات موضوع این بند برای تکمیل، تجهیز و آماده سازی سالن های فرهنگی، ورزشی و امدادی بسیج هزینه می شود.

متن ردیف یک تبصره 19 ماده واحده لایحه بودجه نیز به این شرح است: به دولت اجازه داده می‌شود تا ده‌درصد (10%) از اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای هر دستگاه اجرائی مندرج در این قانون را کسر و به ردیف شماره 37-550000 واریز کند تا با اعتبار مصوب طرحها و زیرطرحهای دستگاه اجرائی مندرج در پیوست شماره (1) این قانون، در قالب یارانه سود، وجوه اداره‌شده و یا کمک، برای قراردادهای مذکور اختصاص دهد. جابجایی اعتبارات، طرحها و زیرطرحهای مندرج در قسمت دوم پیوست شماره (1) ‌این قانون و اولویت‌بندی آنها توسط سازمان برنامه و بودجه کشور انجام می‌شود. نحوه توزیع اعتبارات طرح(پروژه‌)های استانی توسط شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تعیین می‌شود.

بخش های خصوصی، تعاونی و شهرداری‌ها و دهیاری‌ها می‌توانند تأمین مالی را از طریق روشهایی چون تأمین مالی خارجی (موضوع بند (الف) تبصره (3) این قانون)‌، منابع بانکی، بازار سرمایه و تسهیلات ریالی و ارزی صندوق توسعه ملی (با رعایت قوانین و مقررات موضوعه) انجام دهند./

پایان پیام

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet