هدر موبایل
1399/12/13 20:53:38
سرویس سیاسی
عضو هیات ویژه مجلس برای بررسی حوادث سراوان:

مردم سراوان بی‌واسط گلایه‌های خود را مطرح کردند/ انتقادهایی درباره نحوه اجرای طرح رزاق وجود دارد

عضو هیات ویژه مجلس برای بررسی حوادث سراوان، جزئیات سفر به استان سیستان و بلوچستان را تشریح کرد.
مردم سراوان بی‌واسط گلایه‌های خود را مطرح کردند/ انتقادهایی درباره نحوه اجرای طرح رزاق وجود دارد عضو هیات ویژه مجلس برای بررسی حوادث سراوان، جزئیات سفر به استان سیستان و بلوچستان را تشریح کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/202011108843223037.jpg مردم,سراوان,بی‌واسط,گلایه‌های,خود,را,مطرح,کردند/,انتقادهایی,درباره,نحوه,اجرای,طرح,رزاق,وجود,دارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مصطفی نخعی با اشاره به سفر هیات ویژه مجلس که برای بررسی حوادث سراوان به استان سیستان و بلوچستان سفر کرده بود، اظهار داشت: از روز (دوشنبه ۱۱ اسفند) این هیات وارد استان سیستان و بلوچستان شد و ابتدا از کل نوار مرز و نقطه حادثه یعنی شمسر بازدید کرد و با مسئولان مختلف محلی دیدار داشت. همچنین به همراه اعضای این هیات ویژه که از سوی مجلس به سراوان اعزام شده بود، به دیدار تعدادی از خانواده‌ها ازجمله خانواده مجروحان رفتیم. سه‌شنبه نیز جلساتی را با تعدادی از مسئولان در مرکز استان برگزار کردیم تا در نهایت بتوانیم به جمع‌بندی برسیم و گزارشی از موضوع تهیه کنیم. مردم در دیدارهایی که داشتیم، گلایه‌‌‌هایی را درباره برخی از مسائل عنوان کردند.

عضو هیات ویژه مجلس برای بررسی حوادث سراوان بیان کرد: همانطور که مسئولان هم پذیرفتند و همه می‌دانیم به‌دلیل فقر، نبود تولید و زیرساخت‌های آن، بسیاری از جوانان منطقه، بیکار هستند و با مشکلات اقتصادی روبه‌‍‌رو هستند، به همین دلیل این افراد مجبور به سوخت‌بری هستند. اخیرا برای ساماندهی به این وضعیت مجموعه سپاه طرحی را اجرا کرده است. می‌دانید که مجموعه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این استان و به‌خصوص در مناطق مرزی، منشأ خدمات بسیاری بوده و در مسائل عمرانی و امنیتی فعالیت‌های چشمگیر بسیار  خوبی داشتند.

وی افزود: مردم هم در کنار گلایه‌‌‌هایی که دارند از اقدامات دولت و به‌خصوص سپاه در فعالیت‌های عمرانی، امنیتی و اجتماعی تشکر می‌کنند. محرومیت اینجا زیاد است اما مردم کم‌توقع، زحمت‌کش و غیورهستند. امروز هم که گلایه‌هایشان را مطرح می‌کنند ابتدا از اقدامات انجام شده تشکر می‌کنند و بعد نکات و گلایه‌ها را مطرح می‌کنند. بنابراین مجموعه سپاه در کنار دیگر فعالیت‌های مختلف برای ساماندهی وضعیت منطقه، طرح «رزاق» را راه‌اندازی کرده است.

نخعی در ادامه گفت و گو با همشهری گفت: در این طرح نسبت به شناسایی خانواد‌ه‌های مستمند که در حاشیه 20 کیلومتری مرز هستند اقدام کرده وکارت برای آنها صادر شده است. این خانواده‌ها می‌توانند از گذرگاه‌هایی که مشخص شده سوخت جابه‌جا کنند. اما در این طرح گلایه‌‌هایی وجود دارد. طبیعی است طرحی که بیش از یک سال است راه‌اندازی شده مشکلاتی داشته باشد و کسی منکر این مشکلات نیست. نیاز است که این طرح آسیب‌شناسی و مشکلات آن مرتفع شود. در حال بررسی این مشکلات مبتنی بر گلایه‌‌های مردم و مسائل تخصصی هستیم. بنابراین یکی از برنامه‌های ما آسیب‌شناسی طرح رزاق و پیدا کردن مشکلات و مسائل مختلفی است که اگر اصلاح نشود احتمال تکرار چنین حوادثی در آینده وجود دارد.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از گلایه‌ها اشتباه بودن درنظر گرفتن شعاع 20کیلومتری است. مردم معتقد هستند بسیاری از افراد در شعاع 20کیلومتری ساکن نیستند اما وضعیت عمومی اقتصادی آنها نیز خوب نیست و مشکلات بسیاری دارند. مردم درخواست دارند که این شعاع افزایش پیدا کند. در نحوه اجرای طرح و کسانی که مدیریت طرح را بر عهده دارند هم گلایه‌‌‌هایی وجود دارد. البته این افراد که اجرای طرح را بر عهده دارند از خود مردم هستند اما انتقاداتی به آنها وجود دارد که ما در حال بررسی هستیم و شاید نیاز باشد در شکل اجرای طرح تجدیدنظری انجام شود.

وی افزود: ما با خانواده تعدادی از آسیب دیدگان حادثه شمسر دیدار داشتیم. البته محل سکونت اینها پراکنده است و امکان دیدار با همه خانواده‌ها میسر نبود اما به نمایندگی با چند خانواده دیدار کردیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet