هدر موبایل
1386/03/06 07:11:00
سرویس صحن

دو فوریت طرح اصلاح تبصره 13 بودجه سال 85 تصویب نشد

دو فوریت طرح اصلاح جز (۳-۹) بند الف تبصره ۱۳ قانون بودجه سال ۱۳۸۵ کل کشور تصویب نشد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در ادامه جلسه علنی روز یکشنبه دو فوریت طرح اصلاح جز (3-9) بند الف تبصره 13 قانون بودجه مورد بحث و بررسی قرار گرفت که نهایتا نمایندگان مجلس به دو فوریت این طرح رای منفی دادند.

سید محمود مدنی در دفاع از دو فوریت این طرح گفت: در بودجه 85 دستگاه‌های اجرایی را ملزم به استفاده از خودروهای دوگانه سوز کرده‌ایم، در حالی که بعضی دستگاه‌ها هستند که نیازمند خودروهای کمک دار می‌باشند و این خودروها به صورت دوگانه سوز تولید نمی‌شوند.

وی افزود: برای اصلاح این مساله پیشنهاد دادیم دستگاه‌هایی که در سال 85 مجوز خرید خودروهای کمک دار را داشتند نیاز نیست که حتما خودرو دوگانه سوز خریداری کنند.

احمد توکلی در مخالفت با دو فوریت این طرح اظهار داشت: طرح دو فوریتی زمانی ارائه می‌شود که موضوعی ضرورت داشته باشد و احتمال وارد آمدن خسارتی باشد اما در این مورد این ضرورت وجود ندارد.

وی افزود: ما در سال 85 مجوز خرید خودرو کمک دار نداده بودیم اما عده‌ای برخلاف قانون این خودروها را خریداری کردند. حال که نمی‌توانند آنها را شماره کنند از ما اجازه می‌خواهند. در حالی که کار آنها غیرقانونی بوده است.

نماینده تهران تصریح کرد: تصویب فوریت و تصویب خود طرح قانون شکنی را تقویت و قانونگذاری را استهزاء می‌کند.

این گزارش می‌افزاید، هادی حق شناس در دفاع از فوریت طرح اصلاح جز (3-9) بند الف تبصره 13 قانون بودجه 85 گفت: وزارت راه و بعضی دستگاه‌های اجرایی نیاز به ماشین‌های کمک دار دارند اما در زمان تصویب این قانون از این موضوع که ماشین‌های کمک دار دوگانه سوز نیستند غفلت شد.

وی افزود: نمایندگان سال 85 زحمت کشیدند و برای وزارت راه جهت خرید خودرو مجوز صادر کردند و تامین اعتبار هم نمودند منتهی یک قید دوگانه سوز هم آوردند که این باعث شد این دستگاه‌های اجرایی نتوانند از این ماشین‌ها استفاده کنند.

لازم به ذکر است پس از سخنان حق شناس دو فوریت این طرح به رای گذاشته شد اما به تصویب نرسید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet