شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1399/12/15 14:38:56
سرویس استان ها
گزارش خانه ملت از نظارت میدانی نمایندگان استان سیستان و بلوچستان؛

موافقت با مجوز صید از آب های جنوب برای ۱۵۹۸ قایق و ۱۷۵ لنج صیادی/ پیگیری برای حل مشکلات کارت سوخت مردم سراوان/قول مساعد برای اضافه شدن  ۲ پرواز دیگر به فرودگاه ایرانشهر

اعضای مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در سرکشی به حوزه های انتخابیه، به صورت گسترده ضمن بازدید و بررسی مشکلات استان، نشست هایی را با مسئولان مربوطه جهت حل مشکلات حوزه های انتخابیه برگزار کردند.
موافقت با مجوز صید از آب های جنوب برای ۱۵۹۸ قایق و ۱۷۵ لنج صیادی/ پیگیری برای حل مشکلات کارت سوخت مردم سراوان/قول مساعد برای اضافه شدن  ۲ پرواز دیگر به فرودگاه ایرانشهر اعضای مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در سرکشی به حوزه های انتخابیه، به صورت گسترده ضمن بازدید و بررسی مشکلات استان، نشست هایی را با مسئولان مربوطه جهت حل مشکلات حوزه های انتخابیه برگزار کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/202103102205913425.jpg موافقت,با,مجوز,صید,از,آب,های,جنوب,برای,۱۵۹۸,قایق,و,۱۷۵,لنج,صیادی/,پیگیری,برای,حل,مشکلات,کارت,سوخت,مردم,سراوان/قول,مساعد,برای,اضافه,شدن ,۲,پرواز,دیگر,به,فرودگاه,ایرانشهر Icana

 به گزارش خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، اعضای مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی در سرکشی به حوزه‌های انتخابیه ضمن بازدید و بررسی مشکلات، نشست هایی را  با مسئولان مربوطه جهت حل مشکلات حوزه انتخابیه برگزار کردند.

 

موافقت با اعطای مجوز صید از آب های جنوب کشور به ۱۵۹۸ قایق و ۱۷۵ لنج صیادی

معین الدین سعیدی؛ نماینده مردم چابهار، نیک شهر، کنارک و قصرقند گفت: طی جلسات متعددی که با وزیر محترم کشاورزی و سازمان شیلات داشتیم توانستیم موافقت صید از آبهای جنوب کشور برای صیادان را بگیریم که طی آن به  ۱۵۹۸ قایق و ۱۷۵ مورد لنج صیادی مجوز صید داده شد که این اقدام تحولات جدی در حوزه صید و صیادی جنوب کشور خواهد داشت.

معین‌الدین سعیدی

وی عنوان کرد: علاوه بر این، با توجه به اینکه ۵۶درصد جمعیت شهر چابهار حاشیه نشین هستند دیداری با رییس ستاد بازآفرینی شهری کشور در این خصوص داشتیم که اعتبارات خوبی برای این حوزه در نظر گرفته شد.

سعیدی خاطرنشان کرد: شاخص راه‌های روستایی در جنوب استان سیستان و بلوچستان در سطح بسیار پایینی قرار دارد، این منطقه حتی یک متر هم بزرگراه یا آزادراه ندارد که پیرو این موضوع جلساتی را با وزیر محترم راه و شهرسازی داشتیم.

نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: طی جلسه ای که با معاون راهداری و حمل و نقل جاده‌ای وزیر راه و شهرسازی داشتیم قول ۲۰۰ کیلومتر آسفالت راه‌های روستایی و ۲ پل بزرگ حوزه سواحل مکران را دادند که به زودی شروع به کار خواهد شد.

نماینده مردم ‌چابهار در مجلس شورای اسلامی افزود: جلساتی را با وزیر محترم نیرو برای رفع مشکلات حوزه آب، برق جنوب استان سیستان و بلوچستان داشتیم و همچنین جلسه ای را با وزیر محترم صمت در خصوص وضعیت ستاد تنظیم بازار و همچنین صحبت در خصوص تامین تسهیلات برای واردکنندگان کالاهای اساسی از بازارچه‌های مرزی استان سیستان و بلوچستان بود که ایشان نیز با این موضوع موافق بودند.

 

موافقت وزیر بهداشت با تجهیز بیمارستان جدیدالاحداث  ایرانمهر

ملک فاضلی نماینده مردم سراوان ، سیب، سوران و مهرستان گفت: هفته گذشته به دلیل اینکه شهرستان جدید گلشن به حوزه انتخابیه بنده اضافه شد برای معرفی فرماندار جدید با جمع مسئولین وزارت کشور در آنجا حاضر شدیم و شهرستانی را با ویژگی های خاص مرزی که دارای مرز خاکی با فاصله ۱۵ کیلومتر تا مرکز نزدیک‌ترین شهرستان کشور پاکستان به ایران را معرفی کردیم.

ملک فاضلی

نماینده مردم سراوان در مجلس شورای اسلامی تشریح کرد: طی هفته ای که در حوزه انتخابیه حضور داشتم، پیگیر کارت‌های سوخت مردم شهرستان سراوان بودیم و پیرو این موضوع جلسات متعددی را در فرمانداری داشتیم. علاوه بر آن برای راه اندازی بیمارستان جدیدالاحداث ایرانمهر جلساتی برگزار کردیم زیرا مقرر شده بود که افتتاح این بیمارستان به صورت ویدیو کنفرانسی باشد ولی با توجه به اینکه این بیمارستان هنوز به صورت کامل تجهیز نشده است درخواست کردیم که ابتدا تجهیز و سپس نیروی انسانی تکمیل و پس از آن افتتاح شود که خوشبختانه مورد موافقت وزیر بهداشت واقع شد.

فاضلی عنوان کرد: یکی دیگر از اقدامات اخیر ما در حوزه انتخابیه؛ پیگیری برای ارتقا چند منطقه از دهستان به بخش بودیم که با حضور مسئولین وزارت کشور در خصوص تقسیمات کشوری از این مناطق بازدید داشتیم که خوشبختانه مورد موافقت قرار گرفت.

 

موافقت با اضافه شدن  ۲ پرواز دیگر به فرودگاه ایرانشهر

عبدالناصر درخشان؛ نماینده مردم ایرانشهر، سرباز، دلگان، فنوج ، لاشار، بنت، آشار و آهوران گفت: در حال حاضر دو پرواز در فرودگاه ایرانشهر داریم که این رقم برای توسعه یک منطقه کافی نیست زیرا لازمه توسعه،  فعال بودن حمل و نقل به ویژه حمل و نقل هوایی است که طی جلساتی که با شرکت فرودگاه های کشور داشتیم قول این را گرفتیم که از اول فروردین سال آینده، ۲ پرواز دیگر نیز به این فرودگاه اضافه و همچنین مشکلات تجهیزاتی فرودگاه نیز مرتفع گردد.

عبدالناصر درخشان

وی افزود: با توجه به اینکه درگیر بودجه هستیم ولی توانستیم موافقت وزیر نیرو برای افزایش پست های برق در کل حوزه انتخابیه بنده را گرفته و بنا به پیش‌بینی که از تابستان سال آینده داریم قطعا تابستان گرمی خواهیم داشت که البته قول‌هایی برای اتمام پروژه‌های نیمه تمام دادند.

درخشان تاکید کرد: ما در حوزه انتخابیه خود آب داریم ولی متاسفانه مدیریت صحیح آبی نداریم که با حل شدن این مشکل، میتوانیم از ظرفیت‌های این منطقه به خوبی استفاده کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet