هدر موبایل
1399/12/16 12:35:22
سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون فرهنگى مجلس یازدهم:

موسسات کنکور باید مالیات بپردازند چون کار اقتصادی می کنند نه فرهنگی

عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس، با بیان اینکه بعد از این موسسات کنکور موسسه فرهنگی محسوب نمی‌شوند تاکیدکرد که آنها در سال ۱۴۰۰ باید همچون سایر موسسات اقتصادی و شرکت‌های فعال در بخش خصوصی مالیات پرداخت کنند.
موسسات کنکور باید مالیات بپردازند چون کار اقتصادی می کنند نه فرهنگی عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس، با بیان اینکه بعد از این موسسات کنکور موسسه فرهنگی محسوب نمی‌شوند تاکیدکرد که آنها در سال 1400 باید همچون سایر موسسات اقتصادی و شرکت‌های فعال در بخش خصوصی مالیات پرداخت کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201701108774887315.jpg موسسات,کنکور,باید,مالیات,بپردازند,چون,کار,اقتصادی,می,کنند,نه,فرهنگی Icana

سید احسان قاضی زاده هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح جزییات مصوبه مجلس برای حذف معافیت مالیاتی موسسات کنکور در بودجه 1400، گفت: موسسات کنکور در گذشته بابت نشر و انتشار کتب به عنوان اقدام فرهنگی تحت عنوان موسسه فرهنگی از معافیت‌های مالیاتی بهره‌مند می‌شدند.

نماینده مردم فریمان و سرخس و بخش‌های احمدآباد و رضویه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: ما درپی مصوبه‌ای که داشتیم این معافیت را حذف کردیم، بنابراین موسسات کنکور بعد از این همچون سایر موسسات اقتصادی و شرکت‌های فعال در بخش خصوصی باید مالیات پرداخت کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، یادآور شد: پیش از این سازمان امور مالیاتی به استناد قوانین مالیاتی نمی‌توانست در این مورد ارزیابی داشته باشد، اما بعد از این موسسات کنکور باید درآمدهای خود را اظهار کنند و این سازمان نیز مالیات آنها را تعیین کند.

نحوه برخورد با موسسات کنکوری که از قانون سرپیچی کنند

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، تصریح کرد: این موضوعی است که در بودجه سنواتی لحاظ شده، بنابراین موسسات کنکور در سال 1400 بر اساس قانون چه در حوزه فعالیتهایشان و چه چاپ کتب کنکور مکلف به پرداخت مالیات هستند.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی، در مورد نحوه برخورد با موسسات کنکوری که از این قانون سرپیچی کنند، تاکید کرد: سازمان امور مالیاتی باید در زمینه نحوه دریافت مالیات از موسسات کنکور پاسخگو باشد، ضمن اینکه موسسات کنکور باید در ابتدا اظهارنامه خود را ارائه دهند در غیر این صورت مکانیسم برخورد با متخلفان در قانون پیش‌بینی شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet