هدر موبایل
1399/12/16 10:43:23
سرویس اقتصادی
ساداتی‌نژاد:

انتقاد از عملکرد ضعیف وزارت صمت در حذف دلالان بازار میوه/جلسه کمیسیون کشاورزی برای بررسی وضعیت بازار میوه شب عید

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت : علی رغم همه پیگیری‌ها، بررسی‌ها، نظارت‌ها و نشست‌های کارشناسی وزارت صنعت، معدن و تجارت نتوانسته است در زمینه حذف دلالان محصولات کشاورزی و کاهش قیمت میوه در بازار اقدامی داشته باشد.
انتقاد از عملکرد ضعیف وزارت صمت در حذف دلالان بازار میوه/جلسه کمیسیون کشاورزی برای بررسی وضعیت بازار میوه شب عید رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت : علی رغم همه پیگیری‌ها، بررسی‌ها، نظارت‌ها و نشست‌های کارشناسی وزارت صنعت، معدن و تجارت نتوانسته است در زمینه حذف دلالان محصولات کشاورزی و کاهش قیمت میوه در بازار اقدامی داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/202102100850414726.jpg انتقاد,از,عملکرد,ضعیف,وزارت,صمت,در,حذف,دلالان,بازار,میوه/جلسه,کمیسیون,کشاورزی,برای,بررسی,وضعیت,بازار,میوه,شب,عید Icana

سیدجواد ساداتی نژاد رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه بازار میوه شب عید و مسائل محیط زیستی، گفت: بخشی از فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه محیط زیست بیانگر اهمیت موضوع برای ایشان  است.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری انجام فعالیت در حوزه محیط زیست را انقلابی خواندند، نه تجملی، ادامه داد: این نوع نگاه تابلو ارزشمندی برای فعالان محیط زیست است و باید سر لوحه حامیان آن قرار بگیرد.

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه  بخشی دیگر از فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه بالا بودن قیمت میوه در بازار شب عید است، عنوان کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت و ستاد تنظیم بازار با ذخیره سازی و توزیع میوه در بازار در راستای کاهش قیمت و کنترل بازار شب عید تلاش می‌کند.

ساداتی‌نژاد افزایش قیمت میوه در بازار شب عید را با توجه به وضعیت معیشتی مردم جامعه غیرقابل قبول دانست و گفت: در کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در زمینه ذخیره سازی میوه و تامین بازار شب عید نشستی را با حضور ستاد تنظیم بازار و وزارت جهاد کشاورزی تشکیل دادیم و تذکرات نیز داده شد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در سال جاری میزان ذخیره‌سازی میوه به منظور بازار شب عید در مقایسه با سال گذشته کمتر است، تصریح کرد: مسئولین ذی‌ربط و وزات صنعت، معدن و تجارت قول داده اند تا میزان ذخیره سازی میوه شب عید را افزایش دهند و سازمان برنامه و بودجه نیز باید اعتبارات لازم را تامین کند.

وی با اشاره به اینکه به ستاد تنظیم بازار تذکر می‌دهم که میزان ذخیره سازی میوه باید برابر با سال گذشته باشد، افزود: از موضع نظارتی مطالب مطرح شده در فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص تامین میوه شب عید را فردا طی نشستی در کمیسیون کشاورزی پیگیری می‌کنیم.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه یکی از موضوعات که در بازار وجود دارد فاصله قیمت محصولات کشاورزی و باغی از مزرعه تا بازار است، خاطرنشان کرد: علی رغم همه پیگیری‌ها، بررسی‌ها، نظارت‌ها و نشست‌های کارشناسی وزارت صنعت، معدن و تجارت نتوانسته است در زمینه حذف دلالان محصولات کشاورزی و کاهش قیمت میوه در بازار اقدامی داشته باشد و کماکان شاهد اختلاف قیمتی مزرعه تا بازار هستیم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet